Potraviny, které léčí vaše tělo

obrázek:pixabay.com

Vše co naše tělo potřebuje k uzdravení, může být v kuchyni. Proč to dělat tedy složité, když není třeba. Stačí jen navštívit obchod s potravinami.

Zdravá strava je propojena s aktivním životním stylem, toto je cesta jak zaručíte a udržíte optimální zdraví. Neopomínejte, že ke zdraví potřebujete kontrolovat nejen své kroky, svůj jídelníček, ale i své myšlenky, i ty mohou ovlivnit naši životaschopnost, a jak rychle budeme stárnout.

Pokud se necítíte dobře, je dobré se pozastavit i nad stavbou vašeho jídelníčku. Jídlo nejen že podporuje přirozený proces hojení, ale též může nadělat různé škody. Změna stravy nebývá vždy snadná, nemusí být nějak zásadní, jen vložte do jídelníčku důležité živé potraviny, jako jsou: ovoce, zelenina, zdravé tuky a voda. Postupně se snažte ustupovat od potravin, které záněty způsobují jako je lepek a cukr. Záněty v těle tyto složky v jídle zbožňují a tak je přiživujte, místo toho abyste je zničily.

Zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny:

1. Med

Med má silné antibakteriální a protiplísňové účinky. Léčí alergie, nachlazení, popáleniny, rány a hydratuje pokožku.

2. Citrón
Citrón patří mezi nejzdravější potraviny, které můžeme konzumovat. Dodává energii tělu, čistí pokožku, detoxikuje tělo, pomáhá při hubnutí, posiluje imunitní systém a napomáhá při trávení.

3. Ovesné vločky

Polovina hrnečku ovesných vloček obsahuje 13 gramů bílkovin, mangan a jsou bohatý na antioxidanty včetně vitamínu E, selenu, kyseliny fytové, hořčík, vitamín B1, fosfor a vlákninu.

4. Olivový olej

Je bohatý na mastné kyseliny a antioxidanty, které hydratují pokožku, zvyšují zdraví a vedou k dlouhověkost. Olej musí být jedno druhový a lisovaný za studena.

5. Řecký jogurt

Je bohatý na bakterie, které zlepšují střevní zdraví. Léčí zácpu, bolesti břicha a zabraňuje trávicím problémům.

6. Kurkuma

Lidé používají kurkumu po tisíciletí, nejčastěji k léčbě nachlazení, chřipky, kašle a akné. Posiluje imunitní systém a bojuje proti zánětu v těle.

7. Česnek

Vzhledem k vynikajícím antivirovým, protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem je česnek jednou z nejlepších přírodních antibiotik. Posiluje celkově zdraví a zabraňuje mnoha nemocem.

8. Máta

Máta je bohatá na antioxidanty, takže posiluje imunitní systém. Dále pomáhá při trávení a hubnutí, bojuje s nevolností a zabraňují akné.

9. Fenykl

Fenykl pomáhá bojovat s nadýmáním, se záněty a depresemi, uklidňuje menstruační křeče.

10. Podmáslí

Je kysané mléko. Pomáhá při trávení a posiluje imunitní systém, obsahuje totiž silná probiotika. Jeden šálek obsahuje: 284 miligramů vápníku, 218 miligramů fosforu, 370 miligramů draslíků a jiné.

11. Zázvor

Je silně uzdravující potravina s protizánětlivými vlastnostmi a vysokým množstvím antioxidantů. Bojuje s nevolností a zažívacími problémy, zabraňuje nachlazení a posiluje imunitní systém.

12. Kmín

Kmín je populární indické koření, byl používán jako přírodní lék po staletí. Je to bohatý antioxidant a posiluje imunitní systém, urychluje úbytek hmotnosti a pomáhá při trávení. Výborný je olej z černého kmínu.

13. Cibule

Cibule je silný protizánětlivý prostředek , který posiluje imunitní systém, detoxikuje tělo a léčí kašel nebo nachlazení. Přidejte ji do jídel a vychutnejte si její četné výhody.

14. Čaj

Černý a zelený čaje jsou bohatými zdroji antioxidantů, snižují hladinu cholesterolu, krevního tlaku a krevního cukru, zlepšují zdraví srdce. Další jejich výhodou je, že zvyšují funkci střev a napomáhají proti nachlazení.

15. Jablečný ocet

Jablečný ocet posiluje imunitní systém, zrychluje metabolismus, pomáhá při hubnutí a léčí kožní problémy.

16. Skořice

Skořice byla zjištěna jako nejvyšší antioxidant mezi 26 druhy koření a bylin. Je bohatá na vápník a hořčík, bojuje proti cukrovce a zánětech v těle. Zlepšuje zdraví srdce, snižuje riziko rakoviny, uklidňuje nachlazení a alergie. Dále zlepšuje funkci mozku a má mikrobiální vlastnosti.