Konzumace určitých potravin, které donutí tělo hubnout i přes noc

Fotografie: Pixabay

Hledáte jídlo na večer, po kterém se vám bude v noci lehce spát a vaše tělo donutí brát tuky z vašich zásob? Zřejmě už jste slyšeli přísloví o darování večeře nepříteli. Máme pro vás dobrou zprávu, nemusíte sahat po tak drastických opatřeních. Ačkoliv má přísloví na mysli, abyste snědli opravdu malou porci, je večeře důležitým jídlem, které by se rozhodně nemělo vynechávat.

Odborníci doporučují dopřát si před spaním výživnou večeři a dvě až tři hodiny před ulehnutím do postele máte také nárok na malou svačinku. Pokud ale chce býti zdraví a zároveň si zachovat pěknou postavu, je ve vašem zájmu vybírat ty správné produkty. V dnešním článku jsme pro vás připravili malý seznam produktů, které nastartují váš metabolismus a pomohou vám v boji proti nadváze. Které to jsou?

  • mléčné výrobky – mléko, jogurt a sýr
  • ovesné vločky a celozrnné produkty
  • vajíčka
  • ovoce

Mléko, jogurt a sýr

Ve všech uvedených potravinách najdete velkou dávku vápníku, které pomáhá urychlit spalování tuků. Odborná studia potvrdila souvislost mezi vyšším příjmem kalcia a rychlejším metabolismem u lidí.

A to je jasný důkaz, kterým bychom se měli řídit při výběru potravin. Další studie zase zjistila, že lidé, kteří pravidelně konzumují mléčné produkty během svého hubnutí shodili o 1,5 kg více měsíčně než ti, kteří mléčné produkty vynechávali. Vědci toto vysvětlují tím, že vápník obsažený v mléce potlačuje účinky vitamínů, které za normálních okolností podporují ukládání tukových buněk.

Ovesné vločky a celozrnné produkty

Toto si dobře zapamatujte: pokud zvolíte ten správný druh sacharidů, můžete je jíst téměř v jakémkoliv množství. Navíc jsou tyto sacharidy plné vlákniny a vláknina urychluje hubnutí.

Fotografie: Pixabay

Ovesné vločky k snídani a celozrnné produkty k večeři vám nejen pomohou zhubnout uložené tuky, ale navíc vás i poté udrží v dobré kondici. Tyto produkty vás také rychle a kvalitně zasytí, tudíž vás nějakou dobu nebude trápit hlad.

Vajíčka a ovoce

Tato potravina je plná proteinu, který je nezbytnou součástí jídelníčku pro toho, kdo se chce dostat do formy. Pokud bude váš jídelníček vyvážený a obsahovat dostatek proteinů, vaše tělo bude muset vynaložit více energie na jeho zpracování. Díky tomu spálíte více kalorií. Za druhé protein potlačuje pocit hladu a umí na dlouhou dobu zasytit.

Fotografie: Pixabay

Tím se odlišuje od sacharidů, které mají přesně opačný efekt. Pokud cvičíte a máte nějakou pravidelnou fyzickou aktivitu, pak byste měli vajíčka jíst alespoň několikrát týdně. Dodržujte to a velmi brzy si všimnete rozdílu. Jablka a hrušky obsahují flavonoidy, což je přírodní chemická složka, která doslova ničí tukové zásoby. Dle vědeckých studií ženy, které pravidelně konzumují flavonoidy, mají jedny z nejnižších hodnot BMI.

Úvodní Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]