Máte hlad? Tyhle potraviny vás rychle zasytí!

Pokud nevíte, co si připravit k snídani, svačině nebo během dne, aby vás to udrželo chvíli nasycenými, čtěte dál. Máme pro vás několik tipů na potraviny, které rychle a spolehlivě zaplní váš žaludek na několik hodin.

Ovesná kaše

Prvním tipem je snídaně šampiónů – ovesná kaše! A nemusí jít jen o snídani, ale třeba o dopolední svačinku. Spolehlivě vás zasytí na několik hodin. Dejte si však pozor na kupované instantní kaše, které mnohdy obsahují pramalý podíl ovesných vloček. Nejlépe uděláte, když si pořídíte ovesné vločky samotné a smícháte si je například se skořicí, banánem, medem. Jde o zdravější, levnější a chutnější variantu!

Ořechy

Ořechy jsou dobré na funkci mozku, krevního oběhu. Obsahují vlákninu, tuky, bílkoviny. Je to dar pro naše zdraví. Velkou výhodou je, že jsou skvělé při hubnutí, a to proto, že dodávají dlouhodobý pocit sytosti. Jejich nespornou výhodou je i to, že je můžete nosit v sáčku v kabelce. Nezaberou moc místa a budou vždy po ruce!

Vejce

Vejce obsahují málo kalorií a tak je lze doporučit při dietách. Nicméně my tu nejsme od toho, abychom hubli, ale abychom se zasytili! A právě vejce vás dokáží zasytit na dlouhou dobu. Skvělou volbou jsou míchaná vejce k snídani.

Brambory

Nejspíš si nebudete dávat brambory ke snídani ani svačině, ale můžete si je připravit k obědu s vědomím, že když nestihnete odpolední svačinu, do večera vydržíte bez pocitu hladu. Rychle zasytí díky škrobu, který pocit hladu utlumí až na 24 hodin. Navíc obsahují minerální látky a vitamíny.

Potraviny nebo voda!

Pitný režim je důležitý, to jistě všichni víte. Víte však i to, že žaludek můžete ošálit? Vlastně nemusíte vůbec nic jíst, stačí vypít dvě sklenice vody a budete se cítit plni. Utlumíte chuť, zaženete pocit prázdného žaludku, doplníte tekutiny do těla. Všestrannost je hlavní předností. Nezapomeňte mít tedy po ruce vždy lahev s vodou!

Obrázek: pixabay.com