5 pádných důvodů proč pít zelený čaj

Popíjení zeleného čaje spadá do daleké historie a jako tradiční medicína je doporučován po tisíce let.  Jeho atraktivita souvisí s nepopíratelnými zdravotními účinky. Zelený čaj působí blahodárně na mozek, srdce, výtečně se hodí k léčbě kocoviny, využívá se při hubnutí, ale využít lze i k potírání akné a oparů.

Přestože má prokazatelné výsledky, co se týče skvělého vlivu na lidské zdraví, byl a stále je podrobován různým vědeckým studiím. V zeleném čaji se nachází hlavně katechiny, kofein a theanin (aminokyselina). Dále pak řada vitamínů: B1 a B2, niacin, C, E, P. Z minerálních látek to jsou: zinek, měď, vápník, fosfor, fluorid, mangan. Rovněž pektin, chlorofyl, sacharidy a saponiny.

Dodá energii

Zelený čaj se často pije i z důvodu, že dokáže stimulovat nervovou soustavu, podpořit paměť, zahnat únavu. Díky přítomnosti „čajového kofeinu“, pociťují konzumenti zeleného čaje navýšení výkonnosti a příval nové energie. Čajový kofein se váže na třísloviny a do krevního oběhu se uvolňuje pozvolna – oproti tomu kávovému. Navíc nezatěžuje srdečně cévní systém.

Prospívá zdraví

Strašákem moderní doby jsou tzv. volné radikály, jež se usazují v těle. Zelený čaj je dokáže s přehledem likvidovat. Podílí se tak na snížení onemocnění některých typů rakoviny. Obsažené antioxidanty zároveň zpomalují proces stárnutí buněk.

Pomůže s hubnutím

Pravidelným popíjením zeleného čaje nejenže detoxikujete organismus, ale navyšujete účinnost spalování tuků v kombinaci s fyzickou aktivitou. Dejte si šálek zeleného čaje, který vás nabudí, a běžte si zacvičit – podpoříte tím vaše hubnutí.

Léčí infekce

Zelený čaj má antibakteriální a desinfekční účinky, takže pomáhá předcházet zánětům. Navíc snižuje riziko vzniku zubního kazu, blahodárně působí na trávicí trakt a posiluje imunitu.

Prevence proti degeneraci

Jeho moc sahá tak daleko, že dokáže ochránit lidský mozek před degenerací, takže působí i jako prevence Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Obrázek:pixabay.com