Skořápky z vlašských ořechů nevyhazujte. Pomůžou zdraví i kráse

Jak je všeobecně známo, vlašské ořechy jsou chutné a také velice zdravé, dokonce jsou řazeny mezi superpotraviny. Skořápky z vlašských ořechů však nevyhazujte. Pro naše tělo nejsou prospěšná jen jádra, ale také další části, a to i tvrdé slupky, které většina lidí vyhazuje. Existuje pro ně celá hromada využití. Jsou skvělou dekorací pro podzimní a zimní období a zároveň také medicínou.

Jedná se o neutrální a čistý biologický materiál, ze kterého snadno vyvařením, nadrcením a jinými způsoby připravíte přírodní doplněk stravy. Skořápky z ořechů mají pozitivní vliv na celou řadu zdravotních funkcí našeho těla.

Proti chřipce a nachlazení

Vedle medu, citronu, cibule, zázvoru a jiných přírodních léků, které se často používají v boji proti nachlazení, jsou ořechové skořápky prakticky neznámé, přesto neméně účinné než předchozí přípravky. Výhodou je, že ořechy dozrávají v době, kdy jsou nejčastější výskyty chřipek a rým. Je dobré proto jejich skořápky využít pro čaj, který vám uleví od problémů. Pomůže od příznaků, jako je:

  • Ucpaný nos
  • Kašel
  • Bolest v krku
  • Únava

Proti cukrovce

Cukrovka je nemoc, která se nedá vyléčit žádnou zázračnou bylinkou, ale lze ji zmírnit díky dlouhodobému zdravému životnímu stylu a konzumaci vhodných potravin. Jedním z přírodních podpůrných prostředků, které můžete využít, jsou právě skořápky z ořechů. Doporučené je konzumovat čaj ze skořápek v pravidelných intervalech a ne v příliš velkých dávkách.

Pro hezké vlasy

Jednou z vlastností vývaru ze skořápek vlašských ořechů je také to, že dokáže zlepšit celkovou kondici našeho těla, což se projevuje například na kvalitě vlasů. S pravidelným pitím čaje můžete zaznamenat, že jsou vaše vlasy po čase silnější, pevnější a lesklejší. Nemusíte ale zůstávat jen u pití. Pokud si připravíte výluh, aplikujte jej přímo na vlasy jako balzám, tak jeho účinek bude ještě lepší – zamotejte vlasy do ručníku nasáklého čajem a po půl hodině opláchněte. Vývar zamezí jejich třepení a dokonce má dobrý vliv na jejich předčasné šednutí a vypadávání.

Kompletní péče o obličej

Skořápky nemusíte jen louhovat. Pokud je dobře nadrtíte, poslouží jako universální čistič na obličej. Zbaví vás černých teček a ucpaných pórů, když si z nich připravíte peeling. Skořápky můžete smíchat s obyčejný krémem či je můžete přidat do krému určeného pro čištění. Skořápky v této podobě vám vyčistí pleť a zároveň ji promasírují. Jemná masáž může pomoci jejímu zpevnění, což vám dodá mladistvý vzhled.

Proti zubnímu plaku

Dalším využitím drcených skořápek je odstranění zubního plaku. Pokud je přidáte do zubní pasty, dokáží tyto jemné částečky velice spolehlivě odstranit nečistoty z úst. Zbaví vás jídla mezi zuby, čímž mohou nahradit zubní nit, a zároveň také zubního kamene. Uvidíte, že při pravidelném používání budou vaše zuby zdravější a díky absenci zubního plaku také bělejší a krásnější.Řekněte ostatním, co si myslíte