Jednoduché a chutné nápoje, které vám pomohou s přirozenou detoxikací organismu

Zajímá vás, jak můžete zhubnout, posílit imunitní systém, zlepšit trávicí systém a zvýšit hladinu energie? Pak jste tady správně. Pomohou vám s tím osvěžující a detoxikační nápoje. Lékaři i zdravotníci doporučují pít až 8 sklenic vody denně, ale někdy může být pití čisté vody trochu nudné. Pokud chcete, aby byl váš zdroj hydratace zajímavější, přidejte nějaké ovoce, byliny, zeleninu a získejte spoustu důležitých živin.

Citron a limeta

Přidáním citronu nebo limety do vody nikdy nešlápnete vedle, protože tyto dva citrusové plody zlepšují trávení, odstraňují toxiny, omlazují pokožku a snižují zánět. Do vody můžete přidat na plátky nakrájené citrusy nebo vymačkanou šťávu. Jako další skvělá ingredience se hodí i salátová okurka nakrájená na tenká kolečka nebo bylinky – třeba máta.

Broskev a tymián

Další skvělý nápoj na detoxikaci, který můžete vyzkoušet. Broskev dodá vašemu tělu důležité minerály a vitamíny, podporuje zdravé trávení a tymián může pomoci při omlazení a osvěžení těla zevnitř. Tato detoxikační voda může vyplavit všechny škodlivé toxiny, které jsou ve vašem těle, a poté se budete cítit lépe. Navíc je to i výtečná chuťová kombinace. Broskev můžete rozmixovat a zředit vodou nebo ji odšťavnit.

Meloun

Pokud chcete něco osvěžujícího, co pomůže probudit vaše tělo, pak zkuste melounovou detoxikační limonádu. Na melounu je úžasné to, že má mnoho zdravotních výhod. Zvyšuje průtok krve, potlačuje zánět a zároveň posiluje imunitní systém a čistí tělo od toxinů. K melounu rovněž můžete přidat i mátu. Rozmixujte na kousky nakrájený meloun a dolijte podle potřeby vodou.

Jahody a kiwi

Pro ty, kteří milují ovoce, je kombinace jahod a kiwi nejen detoxikačním prostředkem, ale i chuťovým zážitkem. Jahody jsou ideální pro potlačení zánětů a prevence rakoviny, pomohou se zbavit toxinů a zlepšit imunitní systém. A protože jsou jahody plné antioxidantů, budou odstraněny i všechny volné radikály, které poškozují vaše tělo.

Na přípravu vám stačí cca šest jahod, které nakrájíte na kousíčky a zalijete vodou, přidáte ještě jedno kiwi, rovněž nakrájené na kousky. Přidejte také 6 až 10 lístků máty a nechte celé vyluhovat dvě až tři hodiny ve studené vodě. Pak už si stačí jen vychutnat lahodnou a osvěžující chuť domácí detoxikační limonády.

Červená řepa a jablko

Červená řepa je vůbec známá tím, že podporuje přirozenou detoxikaci a je nesmírně zdravá. Rozmixujte jednu hlavičku červené řepy, jedno jablíčko zbavené jádřince a nalijte zředěné vodou do džbánku. Přidat můžete i na kolečka nakrájený pomeranč.

Obrázky: pixabay.com