Úžasně překvapivé výhody pití vody aneb voda má víc benefitů, než jen na uhašení žízně

Všem je jasné, že pití vody pomáhá zbavit se žízně. Mimo to však existují i další výhody, které můžete získat z pitné vody. Voda je nejlepší tekutina na uhašení žízně a hydrataci organismu. Člověk by měl vypít minimálně litr až litr a půl čisté vody za den + další tekutiny. Jaké další výhody vám z pití vody plynou?

Zvýšení energetické hladiny

Věděli jste, že vaše svaly jsou složeny ze 75 procent z vody? To je důvod, proč i obyčejná sklenice vody, může pomoci zvýšit vaši hladinu energie. Ve skutečnosti není nutné, abyste vypili šálek kávy, abyste si mohli užít okamžitou dávku energie. Mnohem lépe uděláte, když vypijete sklenici vody.

Hbitější mozek

Stejně jako svaly, i váš mozek sestává z velkého množství vody. Pokud zoufale potřebujete trochu energie a nakopnout mozek, zkuste nejprve vypít sklenici vody, než se pokusíte vypít kávu nebo energetický nápoj, což může mít nepříznivé vedlejší účinky. Dehydratace organismu způsobuje, že se mozek zmenší.

Snížená bolest hlavy

Už vás možná někdy bolela hlava a zjistili jste, že po vypití sklenice vody bolest ustupuje. I takto si tělo může říkat o porci hydratace v podobě vody. Dodržování pitného režimu je výtečná prevence bolesti hlavy.

Silnější imunita

Pití vody pomáhá udržovat normální hladinu pH v těle. Nedostatek hydratace způsobuje v těle kyselé prostředí a imunitní systém funguje méně optimálně. Výsledkem je, že vaše tělo není chráněno před mikroorganismy způsobujícími onemocnění. Pokud nepijete denně dostatek vody, je pravděpodobné, že budete nemocní poměrně často.

Přirozená detoxikace

Pro jedovaté látky a nečistoty může být velmi snadné shromažďovat se v těle kvůli vaší stravě, výrobkům pro osobní péči, které používáte, a vystavení látkám znečišťujícím životní prostředí. Aby se tyto nahromaděné toxiny odstranily dříve, než způsobí vážné zdravotní problémy, vypijte denně větší množství vody, aby se usnadnilo jejich odstranění močí.

Snadnější hubnutí

Pokoušíte se zbavit pár kilo navíc? Pak se ujistěte, že pijete dostatečné množství vody denně. Voda pomáhá zaplnit žaludek a může tak být skvělým prostředkem na ovládání touhy po určitém jídle a přejídání. A co víc, voda má absolutně nulové množství kalorií. Když vypijete sklenici vody 15 minut před jídlem, sníte i menší množství.