Dopřejte nohám tolik potřebný odpočinek. Pomůže jednoduchá lázeň

Že je lázeň určená pro celé tělo? Nemusí tomu tak být. Může se hodit jenom na určitou jeho část. Řada z nás tráví doslova celé dni běháním po městě, zařizováním, plněním řady úkolů do zaměstnání i pro rodinu. Je úplně pochopitelné, že na konci dne jste vyčerpaní a nejvíce to odnáší vaše nohy. Mohou být dokonce i nateklé a bolavé a může se zvyšovat riziko vzniku křečových žil.

Tento životní styl má negativní dopad nejen na zdraví našich nohou, ale celého těla. Proto je dobré dopřát si alespoň čas od času tuto osvěžující lázeň pro chodidla, která vám pomůže nabrat novou energii.

Naše chodidla si přitom zaslouží maximální péči – tolikrát pečujeme o svou tvář nebo své vlasy, ale na chodidla často úplně zapomínáme. A přitom bez nich bychom jen stěží mohli plnit všechny své úkoly. Dopřejte jim tedy potřebný odpočinek a uvidíte, jak dobře se poté budete cítit.

Účinné složky

Svým chodidlům připravte lázeň složenou z těch nejlepších léčivých složek. Jednou z nich je máta peprná. Ta dodává pocit svěžesti poté, co vaše nohy stráví celý den v botách. Pomáhá také ke snížení otoku nohou a ozdravuje jejich pokožku.

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, hluboce hydratuje a je nejúčinnějším pomocníkem v boji proti mozolům, popraskaným patám a hrubé kůži na nohách.

Citron díky svému antibakteriálnímu účinku neutralizuje bakterie i zápach a zároveň bojuje proti pocení nohou.

Epsomská sůl je bohatá na hořčík, detoxikuje, čistí a uvolňuje tělo a zároveň pomáhá odbourávat toxiny a volné radikály z celého těla. Aktivuje také krevní oběh a zbavuje vaše nohy otoků a únavy.

Lázeň pro chodidla

V jakém poměru tedy tyto ingredience využít ke koupeli pro vaše unavená chodidla?

  • 7 až 10 kapek silice máty peprné
  • Dvě polévkové lžíce organického olivového oleje
  • Lžíce epsomské soli
  • Šťáva z půlky citronu
  • Šálek zeleného čaje
  • Kbelík teplé vody

Takto si připravíte odpočinkovou lázeň pro vaše nohy. Voda nemusí být přímo horká. Nejde o to vaše nohy uvařit, ale spíše jim dovolit odpočinout si v pohodlí a při příjemné teplotě. V lázni zkuste odpočívat alespoň 20 minut. Zároveň se snažte využít tento čas i k psychické hygieně – to znamená, že je dobrý nápad třeba si přečíst knihu, poslechnout si pořad v rádiu, nebo jen zavříti oči a meditovat. Po této koupeli se budete cítit jako znovuzrození. Z vašich chodidel zmizí otoky a bolest a vy budete celkově regenerovaní a plni energie. Koupel můžete dělat klidně každý den, ale minimálně jednou

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]