Kajenský pepř je účinný přírodní lék, který pomůže s celou řadou zdravotních problémů

Fotografie: Pixabay

Většina lidí ví, že kajenský pepř je skvělé dochucovadlo, které dodává pokrmům specifickou chuť. Ukázalo se však, že může být použit také jako přírodní lék na některé zdravotní problémy. Má totiž vysoký obsah vitamínů A, C, B, vápníku, draslíku, zahřívá organismus a upravuje střevní peristaltiku. Medical News Today uvádí, že kajenský pepř používali indiáni původem z Ameriky už před tisíci lety k léčbě řady různých problémů. Níže je uvedeno několik úžasných způsobů, jak vám může kajenský pepř prospět.

Krém s kajenským pepřem na léčbu artritidy i neuropatie

Jednou z klíčových látek obsažených v kajenském pepři je kapsaicin, známý lék proti bolesti, který působí tak, že působí na centrum bolesti v mozku. Podle Medical News Today výzkumy ukazují, že krémy obsahující kajenský pepř mohou pomoci při artritické bolesti kloubů.

Můžete vyzkoušet tento jednoduchý recept: Smíchejte jednu lžíci kajenského pepře s pěti lžícemi kokosového oleje a nanášejte krouživými pohyby na postižená místa. Tento krém využijete i při léčbě neuropatie při cukrovce a rakovině. Při aplikaci krému používejte rukavice, protože pokud jej dobře neumyjete, můžete se druhotně přenést na jiná místa, jako jsou oči a obličej.

Migrénu porazí čaj z kajenského pepře a citronu

Další oblastí, ve které vám může kajenský pepř pomoci od bolesti, je migréna. Pro rychlou úlevu si můžete uvařit čaj. Doporučujeme přidat jednu čajovou lžičku kajenského pepře do jednoho šálku vroucí vody a míchat, dokud se pepř úplně nerozpustí. Poté přidejte šťávu z půlky citronu. Nechte čaj vařit pět minut, počkejte, než dostatečně vychladne, a ještě teplý vypijte. Do půl hodiny by se vám mělo ulevit.

Fotografie: Pixabay

Kajenský pepř zrychluje metabolismus a uvolňuje hleny

Najít snadný způsob, který alespoň minimálně podpoří snahu zhubnout, je vždy výhodou. Medical News Today uvádí, že konzumace asi 10 g kajenského pepře s jídlem způsobí, že lidé spálí o 10 kalorií více, než by spálili bez tohoto koření.

Jisté ale je, že aby se vám podařilo zredukovat váhu, budete toho muset udělat mnohem více: kajenský pepř je sice skvělý, ale zázraky neumí. Výzkumy také ukazují, že zahřívání organismu vlivem kajenského pepře pomáhá rozpouštění hlenů, takže se z těla snáze vylučují.

Fotografie: Pixabay

Pro využití všech výhod kajenského pepře je třeba pravidelná konzumace

Studie provedené na Loma Linda University v Kalifornii zjistily, že kajenský pepř může pomoci předejít rakovině plic u kuřáků. To může opět souviset s vysokým množstvím kapsaicinu, látky, která by mohla pomoci zastavit tvorbu rakoviny plic.

Jiné studie také prokázaly podobnou reakci kajenského pepře vůči nádorům jater. Pokud chcete využít na maximum všechny benefity, které nabízí konzumace kajenského pepře, zkuste jej přidat do všech svých obvyklých jídel. Hodí se k rýži nebo masu jako koření. Mějte však na paměti, že pálivé papriky mohou poškodit trávicí systém.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]