Detoxikační polevky zbaví tělo škodlivých látek stejně dobře jako jiné běžně používané metody

Fotografie: Shutterstock

Určitě už jste slyšeli o různých detoxikačních nápojích a smoothies, ale znáte detoxikační polévky? Někteří uznávaní odborníci tvrdí, že daleko lepší než nápoje a smoothies jsou na detoxikaci vhodné právě ony. Cenné ingredience v polévce se totiž díky vyšší teplotě pokrmu snadněji vstřebávají a mohou lépe a účinněji působit.

Chybějící vláknina

Používat zeleninové šťávy smoothies k očistě těla určitě není špatný nápad. Mají vysoký podíl syrové zeleniny, případně ovoce, snadno se v těle tráví a působí detoxikačně. Naše střeva umí dobře zbavit usazenin a toxického odpadu, který se v nich usazuje.

Bohužel ale mají jednu zásadní nevýhodu a to to, že jim chybí vláknina. Právě z toho důvodu je lepší dát přednost polévkám, kterým tato nezbytná látka nechybí a lépe tělu prospějí.

I když je v detoxikačním nápoji více živiny, jelikož jde o čerstvou zeleninu, vitamíny a minerály z polévky se do těla dostanou snadněji. Mají mimo jiné vysoký obsah vitamínu K, který posiluje imunitní systém a chrání kardiovaskulární soustavu. Polévky se také skvěle hodí pro ty, kdo drží dietu, neboť jsou nízkokalorické, ale skvěle zasytí.

Detoxikace za tři dny

Detoxikační program se skládá z třídenního plánu, kdy se polévka konzumuje pětkrát denně.  Začíná se speciální polévkou, která ve skutečnosti připomíná cereálie. Poté následuje polévka jako první svačina, polévka k obědu, pak polévka jako odpolední svačina, a nakonec polévka k večeři.

Během této detoxikační kúry se nepočítají kalorie. Množství polévky, které jíte, je jen na vás – můžete sníst, kolik je vám libo, dokud se nebudete cítit sytí.

Druhy polévek

První polévka dne je vlastně ovesná kaše s ovocem a kořením, třeba se skořicí. Na dopolední svačinu si dopřejete tzv. válečnickou polévku, která je bohatá na cibuli a česnek a různé druhy zeleniny, které posilují imunitní systém a dodávají tělu energii.

Oběd pokryje polévka z dušené zeleniny a masa, která obsahuje hrášek, cuketu, celer a petrželku. Tu samou si dáte ještě i na odpolední svačinu. Je to nejvýživnější jídlo celého dne, a proto si jej dopřejete dvakrát, abyste neměli hlad.

K večeři je nejlepší kuřecí polévka plná bílkovin, výživné zeleniny a lahodného koření. Tento program vydržte tři dny a sami uvidíte, jak se poté budete cítit plni energie a bez zažívacích potíží.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]