O těchto účincích lázně nohou netuší většina lidí. Tohle se stane s vaším tělem už po první aplikaci

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Hromadění toxinů v těle může mít vážný dopad na vaše zdraví a zvyšovat riziko různých onemocnění. Pomoci vám může správná lázeň nohou.

Občasná detoxikace těla je důležitá, pokud si chcete zachovat pevné zdraví a udržet silný imunitní systém. Ačkoli ji lze provést mnoha různými způsoby, někteří lidé volí za tímto účelem lázeň nohou, která slibuje dobré přínosy. Jak ovšem uvádí lékařka Debra Rose Wilson, musíte k tomu použít správné ingredience, jako je například jablečný ocet nebo epsomská sůl.

Toxiny v těle mohou mít nebezpečný dopad na vaše zdraví

Pokud se v těle začínají hromadit toxiny, může to mít nebezpečný vliv na hormonální aktivitu v těle a fungování mozku. To vše dále vede k oslabování imunitního systému a větší náchylnosti organismu vůči virům a bakteriím. Je proto důležité si čas od času dopřát vhodnou očistu těla, která pomůže veškeré nepřátelské sloučeniny odstranit a naopak podpořit mnoho tělesných procesů. Skvěle se v takovém případě osvědčila lázeň nohou.

Koupel nohou můžete provést velmi snadno u sebe doma. Potřebovat k tomu budete pouze několik jednoduchých ingrediencí, jako je jablečný ocet a epsomská sůl. Začněte tím, že si připravíte vhodný lavor nebo jinou nádobu a tu naplníte horkou vodou. Následně přisypte zhruba jeden šálek soli (nebo tolik, kolik je uvedeno na obalu) a jeden šálek octa. Vše pořádně zamíchejte a poté do roztoku namočte své nohy na 20 až 30 minut.

Tato přírodní koupel nohou je revolucí na poli domácí medicíny. Do 2 dnů vás zbaví i plísní a otoků

Volte raději přírodní prostředky

Existují i některé speciální iontové detoxikační lázně pro nohy, během nichž se má roztok barvit do hněda, což má být důsledek toho, že vše funguje, jak má – že kladné ionty v roztoku se dostanou do styku se zápornými ionty v těle a postupně je začnou nahrazovat. Funkčnost tohoto postupu nebyla vědeckými metodami ověřena, jak zjistila lékařka Deborah Kennedy s kolegy. Zůstaňte proto raději u přírodní varianty s octem a epsomskou solí, která vám každopádně poskytne příjemný relax.

Pokud si chcete udržet dobré zdraví po dlouhou dobu a ochránit se před možnými onemocněními, pak můžete provádět tuto metodu každý týden či 14 dní. Po nějaké době je ovšem dobré dát si pauzu, aby si tělo na kúru příliš nezvykalo. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o účinném elixíru, který vám pomůže detoxikovat střeva a podpořit trávicí procesy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]