Zácpa vás trápit nemusí. Rozežene ji voda, jogurt nebo zelenina

Trávicí problémy nejsou v dnešní době nic výjimečného. Mezi ty největší rozhodně patří zácpa, která velmi obtěžuje život. Pokud nechcete využívat různá projímadla z lékárny, není to nutné. Stačí jenom trochu upravit svůj jídelníček a následně si můžete být jisti, že vás tento problém už trápit nebude. A co do stravování zařadit?

Vodu

Obyčejná voda z kohoutku je na zácpu to nejlepší. Velmi často se tento problém objevuje jenom proto, že trpíte hydratací. Doplňte tekutiny, dodržujte potřebný pitný režim a budete mít jistotu, že bude vše v pořádku.

Jogurt

Ideálně takový, který je plný takzvaných probiotik. To jsou zdravé a prospěšné bakterie, které působí ve vašem střevě. Výhodou je to, že optimalizují jeho činnost, což souvisí také s tím, že vás už zácpa nebude nikdy trápit.

Listová zelenina

Ta je obecně velmi důležitá pro vaše zdraví. A umí pomoci také při zácpě. A to hlavně druhy, jako je kapusta, jako je zelí, stejně jako špenát nebo rukola. Dopřávejte si pár kousků každý den a uvidíte sami, že se činnost střev výrazně zlepší.

Aloe vera

Není to jenom kosmetika, na co se dá šťáva z této rostliny využít. Mnoho lidí to neví, ale fungovat může i jako přírodní projímadlo. Použití je celkem jednoduché. Stačí přidat šťávu z aloe do vody a tu potom vypít.

Chia semínka

Jsou známy jako unikátní superpotravina. Kromě vlivu na vaše zdraví, a kromě schopnosti detoxikace umění tato zajímavá semínka pomoci také v případě, kdy vás trápí střevní problémy.

Ovoce

Je to podobné, jako v případě zeleniny. Nejenom mnoho vitamínů a minerálů, ale také vláknina, bez které se váš trávicí systém neobejde. Jezte ovoce bohaté na vlákninu a nebudete vědět, co to zácpa je.

Rostlinné oleje

Nebojte se je přidat třeba do salátů, nebo na těstoviny. Vašemu tělu to jenom prospěje. Hleďte primárně na to, aby to byly oleje přírodní a extra panenské. Tedy kvalitní.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]