Zmražený citron nadchne nejen svou chutí, ale i pozitivním vlivem na zdraví

Co se stane, pokud dáte citron do mrazáku? Zkuste to a uvidíte. Zvýší se počet možností jeho využití a stále bude prospívat vašemu zdraví. Navíc se jedná o skvělou metodu, jak můžete citrony uchovávat. I když při správném skladování vydrží celkem dost, dříve nebo později začnou hnít.

Když je však dáte do mrazáku, tak vám mohou vydržet týdny i měsíce. To je první důvod, proč to udělat.

Mnoho možností jeho využití

Že je zmražený citron již nepoužitelný a bude nutné ho vyhodit? I to je jeden z velkých omylů. Když ho vyndáte z mrazáku, nabídne mnoho možností dalšího využití. Stačí vzít struhadlo, a ještě ve zmrazeném stavu můžete vytvářet chutné i esteticky vypadající hobliny. A kam je můžete přidat? Třeba na zmrzlinové poháry, na těstoviny, ale klidně i do salátů, na ryby, do polévek, stejně jako můžete přidat kousek citronu do letních limonád, do čaje, ale klidně i do alkoholických koktejlů. Možnostem se meze nekladou.

Chuť, kterou neznáte

Dalším důvodem, proč používat mražený citron je také to, že najednou získají vaše pokrmy chuť, kterou stoprocentně neznáte. Která je vám úplně nová a po prvních soustech vám bude jasno i to, že je mnohem lepíš. Ostatně není nic jednoduššího než to zkusit. Chuť je jiná jak díky mrazu, tak i díky tomu, že dost možná poprvé ochutnáte nejenom dužinu, ale také kůru. Ta je přitom v některých světových kuchyních používána odnepaměti.

Prospěšné látky citron neztratí

Pokud se obáváte toho, že citron následně ztratí svoje prospěšné látky, konkrétně potom vitamín C, nemusíte mít obavy. Stále zde zůstane. A pokud se rozhodnete strouhat citronovou kůru, tak v té je také. A dokonce až pětkrát větší množství než v případě dužiny. Mražený citron, který následně využijete celý i s kůrou je vlastně zdravější než klasický čerstvý. To proto, že z něho využijete mnohem více.