Příznaky, které prozradí, že konzumujeme příliš cukru

Cukr poskytuje našemu tělu energii a protože tělo vyžaduje dostatek energie, touží po cukru. Nicméně to neznamená, že konzumovat výrobky s obsahem cukru je správné, protože je rozdíl konzumovat rafinovaný cukr nebo ovoce, které obsahuje fruktózu (ovocný cukr). Naše tělo má velmi jemný mechanismus a vše musí být v rovnováze. Přebytek cukru může v lidském těle způsobit mnoho problémů.

Cukr vyvolává hlad po cukru

Cukr má tendenci způsobovat závislost. To může zapříčinit řetězovou reakci. Namísto aby se dostavilo uspokojení, dostaví se opět chuť na cukr. Jako narkoman, můžete cítit nedostatek energie a chcete ještě více. V opačném případě dojde k poklesu energie a špatné náladě.

Přibírání na váze

Cukr neobsahuje žádnou vlákninu ani bílkoviny. Cukr sám o sobě nepředstavuje zlo, zlo si vytváříme tím, že neznáme hranice a cpeme se prázdnými kaloriemi bez rozumu. Ne nadarmo se snaží lidé zejména po Vánocích hubnout, protože přibrali. Na vině je nekontrolovatelná konzumace sladkostí (cukroví). Je zcela pochopitelné, že se nadměrný příjem cukru projeví tukovými zásobami a navýšením tělesné váhy. Nadbytečné sacharidy, které tělo nespotřebuje jako energii se přemění na tuky.

Chřipka

Příliš mnoho cukru ve stravě, může mít za následek problémy našeho imunitního systému. Což se podepíše na nedostatečné ochraně proti chřipce nebo chřipkovým virům. Pokud tedy snížíte příjem cukru, budete mít silnější imunitní systém.

Jídlo vám připadá méně sladké než ostatním

Nadměrný příjem cukru poznáte i tak, že si vytvoříte toleranci ke sladkosti cukru. Vaše chuťové pohárky se rozšíří a jídlo bude chutnat méně sladce. Šance je, že pokud budete kontrolovat příjem cukru, pak uzavřete novou smlouvu s vašimi chuťovými pohárky a získáte zpět své schopnosti cítit sladké stejně, jako ti, kteří tak moc cukr nekonzumují.

Otupělý mozek

Jedním z hlavních příznaků vysokého příjmu cukru je „mlhavý opar“ mysli. To znamená, že se náhle cítíte malátní a otupělí, obvykle se to stává po večeři. Hladina cukru rychle stoupá a pak náhle klesá, což má za následek otupělost a doslova mlhu v mozku. Pokud k tomu dojde, je čas se poradit s lékařem a začít omezovat produkty na bázi cukru.

Kožní problémy

Další příznaky, že je ve vaší stravě nadbytek cukru mohou být kožní problémy: růžovka, dermatitida, suchost pokožky, hrubá kůže na patách. Cukr má totiž tendenci provokovat kůži. Hodně cukru ve stravě souvisí i s tmavými kruhy pod očima.

Obrázky: pixabay.com