Banální problémy mohou prozradit špatný krevní oběh. Vážné ohrožení zdraví, které je potřeba řešit

Fotografie: Depositphotos

Krevní oběh je důležitý pro transport živin, plynů, odpadních látek z tkání nebo do tkání. Je tedy zřejmé, že nefunguje-li správně, povede to ke zdravotním problémům.

Transportním médiem krevního oběhu je krev nebo hemolymfa. Oběhovou soustavu tvoří srdce a cévy, tepny a vlásečnice. Jejich prostřednictvím jsou po těle roznášeny hormony, kyslík, oxid uhličitý a živiny. V zájmu každého člověka je udržovat svůj krevní oběh v co nejlepším stavu. Jeho špatný stav se projevuje typickými příznaky, říká lékař William Morrison.

Proč vznikají problémy s krevním oběhem

Na zdraví cév má vliv životní styl i jídelníček. Vlivem civilizačních nemocí, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita, dochází ke zhoršení stavu tepen i cév. Usazují se na nich sklerotické pláty, stěna cév není tolik pružná a krev v nich hůře proudí. To má pochopitelně i vliv na srdce, takže důsledkem špatného krevního oběhu jsou infarkty a mrtvice.

Brnění v končetinách, otoky, studené nohy

Je-li špatný krevní oběh, je možné, že se často objeví pocit těžkých nohou, brnění a necitlivost v nich. Člověk může trpět i na studené ruce a nohy. Je to dáno snížením průtoku krve do končetin. Objevit se mohou i otoky nohou, zejména kotníků, takže má člověk pocit, jako by mu oblečení bylo těsné.

Občasné a mírné otoky způsobuje i sedavé zaměstnání, dlouhé stání na nohou, příjem většího množství soli nebo těhotenství. Když se ale otoky trpíte delší dobu a potíže neustupují, tak pravděpodobně bude na vině špatný krevní oběh.

Fotografie: Depositphotos

Neustálá únava a vyčerpání

Protože nemůže krev volně proudit, velmi často se nefungující krevní oběh projevuje únavou a pocitem vyčerpání. Je to proto, že vnitřním orgánům chybějí potřebné živiny a jsou přetížené toxiny, které nejsou dostatečně odváděny z těla pryč. Současně s únavou se vyskytuje i dušnost, bolesti kloubů a nedostatek výdrže.

Problémy s imunitou

Správně nefungující oběhový systém má negativní vliv na obranyschopnost organismu, kterému chybějí zejména potřebné vitamíny a minerály. To vede ke snížení imunity, která je na nich závislá. Tělo nemá dostatek živin na to, aby mohlo účinně bojovat s infekcemi, takže člověk pak trpí na časté nachlazení a respirační nemoci.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]