Jídelníček Marilyn Monroe – její křivky a krása se staly synonymem slova sexy

Už je to hezkých pár let, co americká filmová herečka, modelka a zpěvačka není mezi námi. Přesto se tato americká diva vlastním jménem Norma Jeane Mortenson s výškou 166 cm stala nesmrtelnou (1926 – 1962). Sex symbol a ikona, jejichž atraktivním křivkám podlehl celý svět, milovala dobré jídlo a vůbec se tím netajila. Jak to tedy dělala, že vypadala tak skvěle a mnoho dnešních mužů by dalo přednost právě jí před dnešními na kost vyhublými modelkami?

Marilyn se v roce 1952 nechala slyšet, že nikdy nepovažovala svou figuru za výjimečnou a nehlídala se, dokud byla mladičká dívenka. V té době bylo její jedinou starostí najíst se dosyta a dobře. To se však změnilo. V určitém věku začne každá žena přibírat snad i ze vzduchu. Marilyn se dobrého jídla nevzdala, ale začala dodržovat určitá pravidla.

Snídaně

Na snídani si ohřála trochu mléka a do něj vmíchala dvě syrová vejce. Tento výživný koktejl vypila. Nutno poznamenat, že v té době představovala syrová vejce největší zdroj proteinů. Teď se nebudeme bavit o postrachu názvem salmonela, ale o jídelníčku této sexy ikony.

Oběd

Žádný se nekonal – oběd zcela vynechala.

Večeře

Pak následovala večeře. Ta se skládala nejčastěji z jehněčího, steaku, případně si dopřála opečená játra. K masu si vždy dala několik syrových mrkviček, případně jinou zeleninu. Po večeři se šla projít ven a zastavila se na zmrzlinu s horkým karamelem.

Bílkoviny + pohyb

Jak vidíte, žádné zázračné diety Marilyn neřešila. Spíš naopak. Pouze se držela některých zásad, které jí zaručily postavu, kterou ji tenkrát kdekdo záviděl. Její jídelníček tedy zahrnoval mléko, vejce, maso, zeleninu (hlavně mrkev) a zmrzlinu. Možná si řeknete, že vynechání oběda není asi to nejlepší. Nicméně ruku na srdce. Kolik lidí dnes dodržuje opravdu top jídelníček a udělá si čas na snídani, oběd a večeři, aby jídlo snědli v klidu?

Tajemstvím štíhlé linie je zvýšená konzumace bílkovin (vynechání příloh). No a za odměnu si dopřála i něco sladkého v podobě zmrzliny. Zmrzlina de facto kaloricky zastoupila vynechané přílohy. Nicméně důležité je, že jí to tak vyhovovalo a chutnalo. Mimo to nezapomínala tato hvězda na nutnost pohybu. Nijak se nedřela, cvičila údajně 10 minut denně, což podle ní bohatě stačí v kombinaci s podvečerní procházkou. Co se cvičení týče, posilovala každé ráno činkami o váze 2 kg nohy i ruce a protáhla celé tělo. Tady ještě drobná zmínka o tom, že ranní cvičení má skutečně blahodárné účinky a Marilyn to zjevně věděla.

Obrázek: pixabay.com