30 jednoduchých tipů na celý měsíc, díky kterým zaručeně zhubnete – 13.-18.den

Dvanáct dní máte za sebou, gratulujeme. To je už kus cesty a když ještě vydržíte, uděláte si z toho zdravý návyk a bude vám připadat divné, proč jste to vlastně nikdy nevydrželi alespoň celý měsíc. V následujících dnech vás čekají nové úkoly a potraviny, které urychlí hubnutí.

13. den – Večeře

Potraviny jako chilli papričky mají termogenní účinek, což znamená, že vám pomohou spálit další kalorie. Zkuste hodit nakrájenou chilli papričku do salátu. Samozřejmě používejte tyto potraviny s rozumem. Metabolismus vám pomůže zrychlit i voda s citronem a zázvorem. U hubnutí je také dobré, když dáte svému zažívání možnost odpočinku. Večeře by měla být lehčí (například zelenina, tofu, cizrnové placičky, trochu tuňáka, krůtí maso, klíčky, natto apod.) Vaše jídlo následující den by mělo být 14 hodin od večeře. Tento postup dodržte alespoň 2x v týdnu.

14. den – Připomeňte si své cíle

Připomeňte si opět své cíle a naplánujte si další týden. Napište si nové cviky, počty opakování a opět můžete navýšit z 35 minut denně na 40 minut. Pořád platí, že nemáte-li čas utrhnout si pro sebe 40 minut na cvičení každý den, rozdělte si to během dne. 20 minut by mělo být nějaké silové cvičení (dřepy, kliky, plank) a 20 minut protahovací cviky. Pokud nemáte fantazii na cviky, inspiraci hledejte na YouTube nebo si stáhněte jednoduchou aplikaci zdarma – FITIFY. Vřele doporučuji. Obsahuje balíčky cvičení s náčiním, vlastní váhou, jógu, strečink.

15. den – Začněte den bílkovinami

Když si dáte snídani bohatou na bílkoviny, vydržíte déle sytí a spokojení. Nebudou vás tak přepadat různé chutě. Mohu to být například míchaná vejce posypaná na sucho opraženými ovesnými vločkami a hrstkou semínek. Nezapomeňte na dostatek zeleniny. Případně si dejte vaječnou omeletu s plátkem šunky a troškou sýra + mix zeleniny. Vejce se dají jíst na mnoho způsobů.

16. den – Experimentujte s fitness hračkami

Pokud jste až do teď cvičili jen s vlastní váhou, můžete začít používat PET láhve, činky, gumové pružiny, závaží na zápěstí či kotníky, fitness balón. Cvičení se stane zajímavější, zábavnější a intenzívnější.

17. den – Začněte intenzívním cvičením ráno

Pokud to půjde (a nemusí to být každý den) naplánujte si cvičení hned na ráno (nalačno). Tím se nejrychleji a nejlépe spalují tuky. Stačí 10 minut kliky, dřepy, výskoky, lyžař či skákací panák, sprinty na místě. Pokud zvládnete více, než 10 minut, pak jedině dobře pro vás. Ale věřte, že lepší 10 minut ráno nalačno, než nic. Tento krok urychlí vaše hubnutí.

18. den – Seznamte se švihadlem

Skákání přes švihadlo patří mezi nejúčinnější cvičení na hubnutí. Při této aktivitě spálíte ještě více kalorií, než při běhání. Navíc tím posilujete celou spodní část těla, střed a částečně i horní část těla, jak kmitáte rukama. Pokud doma nemůžete švihat provazem, stačí, když si do rukou vezmete dva nějaké kolíky a budete skákání jen simulovat.

Ten provaz tam být nemusí. Jen švihejte a skákejte. Můžete střídat skákání přes švihadlo a cvičení. Nový druh pohybu zmate vaše tělo, které by si lehce zvyklo na cvičení a přestalo reagovat. Takže střídejte procházky, cvičení a švihadlo. Pokud vás baví tanec, klidně si doma osolte hudbu a zatančete si. Střídejte pohybové aktivity, dle nálady.

Obrázky: pixabay.com