Zmrzlina na zlepšení nálady, zdroj energie, vitamínů a další bonusy

Pokud byste si měli vybrat jednu potravinu, která vás napadne v souvislosti s horkými letními dny, která to bude? Domníváme se, že zmrzlina. Vyšplhají-li teploty hodně vysoko, představuje tento mražený smetanový krém osvěžující pochoutku.

Asi vás teď napadne, že je plná cukru, cholesterolu a rozhodně pro zdraví nic vhodného. Netvrdíme, že z hlediska diety jde o vhodnou potravinu, ale než zmrzlinu úplně zavrhnete, přečtěte si také o jejích kladech. Není jich totiž zrovna málo.

Lék na špatnou náladu

Zmrzlina je vědecky podloženým prostředkem a lékem na špatnou náladu. Lahodný mražený smetanový krém pomáhá zahnat splíny a zlepší náladu. Ačkoliv je mražená, rozehřívá lidská srdce a podporuje dobrou náladu. Nejde samozřejmě o jedinou potravinu, která má tyto účinky, ale podle výzkumů získala zmrzlina v tomto ohledu více bodů než čokoláda, banán, zákusek, sója, avokádo. Dobrá nálada má pozitivní vliv na zdraví a jen stěží uvidíte mračouna, který si pochutnává na zmrzlině. Většina lidí bude mít úsměv na tváři.

Obsahuje vitamíny

Kromě dobré nálady je zmrzlina zdrojem vitamínu A, který má kladný vliv na vzhled pokožky a celkové zdraví. Obsahuje rovněž vitamín C, D, E, B6, B12, K. Zmrzlina patří tedy k antioxidantům, zpomaluje stárnutí, prospívá srdci, posiluje kosti a imunitu.

Obsahuje minerály

Mimo vitamínů se ve zmrzlině nalézají také minerály. Především fosfor a vápník, pro silnější kosti. Mimo jiné zmírňuje zmrzlina právě díky těmto minerálům symptomy PMS.

Povzbuzuje mozek

Zmrzlina má schopnost povzbuzovat mozkovou aktivitu. Stimulací mozku se snižuje úroveň stresu, tudíž navozuje celkový pocit pohody. Máte-li problémy s nespavostí, může zmrzlina v tomto ohledu pomoci.

Zdroj energie

Je pravda, že v sobě tato pochoutka ukrývá také velmi mnoho kalorií. Nicméně je zároveň výživnou hodnotou (minerály, vitamíny). Díky tomu, že je bohatým zdrojem energie pomůže nakopnout a prožít léto aktivně. Ovšem na množství pozor. Lehce by se mohlo stát, že se nadbytečná energie promění v nechtěná kila navíc. Zmrzlinu ano, ale pouze v rozumném množství.

Obrázek: pixabay.com