Krční páteř na pokraji zhroucení: Úlevu přinese cvičení s předkloněnou hlavou a rovnými zády

Fotografie: Anatomography / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.1 jp

Častým problémem je svalové napětí v oblasti krku. Krk obsahuje pružné svaly, které udržují váhu hlavy. Tyto svaly mohou být poraněné a podrážděné z přetížení a posturálních problémů.

Bolest krční páteře je běžným problémem, který může ovlivnit každého z nás. Trápí nás sedavý životní styl, špatná ergonomie, nadměrné používání elektronických zařízení a napětí způsobené stresem. Bolest v krční oblasti může být nepříjemná a omezující, ale je mnoho způsobů, jak si od ní ulevit. Existuje cvičení, které vám spolehlivě pomůže, říká doktor Timothy J. Legg.

Proč vás bolí za krkem?

Krční páteř, která se nachází v horní části páteře a zahrnuje sedm obratlů, je vystavena každodenním pohybům a zatížení. Existuje mnoho faktorů, jež mohou přispět k bolesti v této oblasti. Mezi hlavní příčiny patří napětí nebo svalové dysfunkce, špatná ergonomie, degenerativní změny v obratlích, zranění nebo trauma a také stres a psychické faktory. Porozumění těmto příčinám je klíčem k nalezení úlevy od bolesti a prevenci opakovaných potíží v krční páteři.

Toto cvičení uvolní napětí v krční páteři

Revoluční metoda na bolest vyvinutá Rolandem Brachtem a Dr. Peterem Brachtem slibuje odstranění bolesti založené na cílené pohybové terapii a správné stravě. Jejich terapie účinně řeší příčinu bolesti, kterou je nadměrné napětí ve svalech a fasciích, pružných částech pojivové tkáně.

Mnoho lidí trpí bolestí krku a šíje. Avšak tato jednoduchá cvičení vyvinutá Rolandem Brachtem mohou téměř okamžitě přinést úlevu. Postup cvičení je jednoduchý – předkloníte hlavu dopředu a zároveň udržujete záda rovně.

  1. Pohodlně se posaďte na židli a narovnejte se. Položte si ruce na hlavu.
  2. Opatrně ohýbejte krk dopředu, až dosáhnete maximální polohy, a současně udržujte záda rovně. Pocítíte mírné pálení v krku, což znamená, že se krk protahuje.
  3. Poté, co se krk protáhne a hlava dosáhne nejnižší polohy, uvolněte jednu ruku, ohněte ji v lokti a přitáhněte ji k sobě. Snažte se udržovat hlavu vyrovnanou, aby se nenakláněla na jednu stranu.

Opakujte stejné cvičení s druhou paží, přičemž stále udržujte skloněnou hlavu. Správně provedené cvičení by mělo okamžitě přinést úlevu. Pro demonstraci správného provedení se můžete podívat na příslušné video.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]