Přírodní šťávy na posílení obranyschopnosti těla. Fungují stejně dobře jako syntetické vitamíny z lékárny

S příchodem podzimního a zimního času se člověk více setkává s viry a bakteriemi, které mají v tomto období vhodné podmínky pro svou existenci.

Na sychravé počasí a vlezlou zimu je třeba se vhodně připravit, a to nejen teplým oblečením, ale také posílením vlastní imunity. Viry okolo nás krouží a čekají na vhodnou příležitost, kdy na nás sednou a začnou úřadovat. A hned tu mámě nějaké nachlazení, které nás donutí ulehnout a kurýrovat se. Odolná imunita ale vydrží nápor infekce a nepodrobí se jí. Jak si ji posílit? Více prozradila lékařka Natalie Butler.

Jezte hodně vitamínu C

Obvykle se doporučuje v zimním chladivém čase zvýšit příjem vitamínu C, který umí účinně bojovat s viry i bakteriemi. Lze ho dodávat formou potravinových doplňků z lékárny. Ale vhodnější je jíst čerstvé ovoce a zeleninu, v nichž je tento vitamín hojně obsažený. Doporučované jsou také čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, pro jejichž výrobu se vyplatí mít doma odšťavňovač.

Mrkvová, jablečná a hrušková šťáva

Do odšťavňovače postupně dejte 5 velkých mrkví, 1 středně velké jablko, 1 hrušku a kousek čerstvého zázvoru. Tato vitamínová bomba zvyšuje aktivitu bílých krvinek, které chrání organismus před nebezpečnými mikroorganismy. V uvedeném ovoci najdete vitamín A, jenž sehrává důležitou úlohu při regulaci imunitního systému.

Pomarančovo-grapefruitová šťáva

Ze 2 oloupaných pomerančů a 1 grapefruitu a jedné poloviny limetky vytvoříte šťávu plnou antioxidantů a vitamínu C. Ten chrání buňky před účinkem volných radikálů, jež poškozují tělo. Když je ho v organismu nedostatek, hůře se léčí rány a imunita nemá takovou sílu zvládat nápor nemocí.

Fotografie: Pixabay

Rajčatová šťáva s celerem a zelím

Za 3 rajčat, 2 mrkví, 2 svazků celeru, 1 šálku zelí, 1 lžíce koriandru a lžičky omáčky Tabasco získáte tolik vitamínů, že si vaše imunita bude lebedit. Rajčata jsou bohatá na vitamíny C a A, jež sehrávají podstatnou roli v dobré kondici imunitního systému.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]