Avokádo pomůže udržet vaší pokožku v perfektním stavu

Proč je avokádo pro pokožku tak výtečné? To vám rádi prozradíme. Avokádo obsahuje obrovské množství základních živin: minerálů, vitamínů a antioxidantů. Použití avokáda přímo na tvář je běžné a přirozené kosmetické ošetření, mnoho jedinců zjistilo, že jen pravidelná konzumace avokáda dokáže udělat zázraky s pletí.

Avokádo je plné vitamínů, zdravých mastných kyselin a antioxidantů, které mohou zevnitř zlepšit vaši pokožku. Níže uvádíme 5 nejlepších výhod avokáda pro vaši pokožku.

Výhody avokáda na pokožku

Antioxidační karotenoidy – Avokádo je velkým zdrojem antioxidačních karotenoidů, jako je beta karoten, alfa-karoten, zeaxantin, beta-kryptoxanthin a lutein. Tyto sloučeniny potlačující volné radikály a mohou vaší pokožce poskytnout významnou ochranu před poškozením, které vede k vráskám, jemným liniím a dalším viditelným známkám stárnutí.

Slupka avokáda – Slupka avokáda je skladiště živin a poskytuje ovoci přirozenou odolnost proti chorobám a škůdcům díky antimykotickým vlastnostem. Avšak jak ovoce dozrává, jeho antimykotické vlastnosti také klesají. Studie uvedla, že avokádová kůra má více antioxidantů ve srovnání s ovocným masem. Slupku usušte, rozmixujte a použijte v domácí péči o pokožku.

Mononenasycené mastné kyseliny – Avokádo má vysoký obsah kyseliny olejové, která prospívá pokožce. Tato mononenasycená mastná kyselina pomáhá udržovat vlhkost v epidermální vrstvě pokožky, a tím pomáhá hydratovat a zjemňovat. Omega-9 mastná kyselina se také podílí na snižování zarudnutí obličeje, podráždění a regeneraci poškozených kožních buněk.

Jedinci, kteří trpí suchostí a podrážděním kůže, by se měli snažit jíst více avokáda pro zvlhčení a zdraví pokožky. Omega-9 mastné kyseliny jsou jedním ze známých stavebních kamenů zdravé pokožky. Avokádo pravidelně konzumujte a používejte do domácích pleťových masek.

Obrázek: pixabay.com

Vitamín C – Toto ovoce obsahuje vysoké množství vitamínu C, který je klíčový pro zdravou pokožku. V ideálním případě byste měli mít ve své každodenní stravě mnoho zdrojů vitamínu C, protože je rozpustný ve vodě a nemůže být uložen ve vašem těle. Avokádo má také silné antioxidační vlastnosti a vitamin C je nezbytný pro tvorbu kolagenu a elastinu, jako pojivo kožních buněk a udržení struktury a pevnosti.

Vitamín E – Vitamín E je znám jako antioxidant pokožky, ale protože je rozpustný v tucích, používá ho vaše tělo jiným způsobem. Vitamin E pomáhá při prevenci poškození volnými radikály oxidací tuků v buňkách kůže, které mohou vést ke stárnutí kůže. Výzkum také uvádí, že vitamin E může pomoci při snižování účinků UVB a UVA záření z nadměrného slunečního záření.

Domácí použití na pokožku

  • Použít ho můžete formou peelingu, kdy usušíte a rozmixujete na jemný prášek pecku i kůru avokáda. Můžete však použít pouze vnitřní část slupky, kterou si jemně otřete umytý obličej.

  • Výtečné je rovněž jako pleťová maska. Rozmačkáte vidličkou a smícháte například s ovesnými vločkami, banánem, medem, jogurtem či dalšími oblíbenými a výživnými ingrediencemi.

  • Avokádový olej by u vás v kuchyni rozhodně neměl chybět. Použít ho můžete jak do salátu, tak na mazání obličeje či rukou.