Zbavte své tělo škodlivin díky detoxikačním nápojům z ovoce a zeleniny

Řada lidí si myslí, že detoxikace je především snadný prostředek k hubnutí. Tak by to ale primárně být nemělo. Díky detoxikaci samozřejmě nějaké to kilo shodit můžeme, ale primárně má mít zcela jiný účel.

Jde především o to, aby se naše tělo zbavilo toxických látek a nánosů nečistot, které se v něm hromadí. Žijeme totiž v prostředí, které je pro naše tělo velmi náročné – jsme vystavování různým nečistotám, pijeme vodu s mikroplasty, dýcháme zamořený vzduch – a to vše se na zdraví našeho těla může velmi negativně podepsat. Detoxikace má sloužit k tomu, aby naše tělo mohlo tyto látky vyloučit a opět fungovat bez zbytečného zatížení.

Těchto pět skvělých nápojů funguje na detoxikaci doslova zázračně. Dopřejte si je i vy a uvidíte, že se budete ihned cítit lépe.

Jablko a skořice

Pro výrobu tohoto nápoje stačí nakrájet jablko na tenké plátky a zalít jej 400-500 ml vroucí vody. Nechte krátce louhovat a poté přidejte ještě 1 lžičku mleté ​​skořice. Když se nápoj ochladí, je možné jej pít. Kombinace jablek a mleté ​​skořice pomáhá normalizovat metabolismus a pročišťuje zejména zažívací trakt.

Citronová šťáva a med

Ke dvěma polévkovým lžícím citronové šťávy stačí přidat 200 ml teplé vody, která však nesmí být horká! Přidejte ještě lžičku medu a 1/3 lžičky mletého zázvoru. Pijte nápoj ihned po probuzení na lačno.

Tento nápoj pomůže vyčistit trávicí systém, posílit stěny krevních cév a získat více energie.

Vitaminová bomba

V odšťavňovači prolisujte šťávu z 1 řepy, 2 jablek a 4 stonků celeru. Pijte po lžičkách dvakrát denně půl hodiny před jídlem.

Zdravý koktejl

Vymačkejte šťávu z 1 pomeranče, 1 citronu a 1 mrkve a smíchejte se 100 ml minerální vody. Koktejl si dopřejte na lačný žaludek půl hodiny před jídlem. Pomůže vám zbavit se únavy, protože obsahuje velké množství antioxidantů.

Zelený koktejl

Rozmixujte 1 okurku a 1 celer, k tomu přidejte 300 ml vody. Pijte v průběhu dne.

Fotografie: Pixabay, FreepikŘekněte ostatním, co si myslíte