Jak je to s konzumací ovoce při hubnutí a kdy je nejlepší čas na ovocnou svačinku?

Ovoce je velmi prospěšné pro vaše zdraví. Ale bohužel existuje mnoho dezinformací o výživě kolujících na internetu. A jedním společným tématem je „ Kdy je nejlepší čas si na šťavnatém ovoci pochutnat ?“ Existují tvrzení o tom, jak a kdy byste měli konzumovat ovoce, stejně jako kdy je lépe se ovoci vyhnout. Níže si vše uvedeme na pravou míru.

Pravdou je, že nejlepší čas na konzumaci ovoce je kdykoliv během dne. Neexistují žádné důkazy o tom, že konzumace ráno je lepší, než dát si ovoce jako dezert třeba po obědě. Ovoce je velmi výživné, zdravé a k hubnutí přátelské. Jsou to potraviny, které lze jíst po celý den. Existují pouze určitá pravidla, kterých je dobré se držet, Jako je doporučené množství, kombinace s jinými potravinami apod.

Ovoce a diabetici

Konzumace ovoce s jinou potravou může znamenat rozdíl pro člověka s diabetem. Párování ovoce s jiným jídlem, které je bohaté na tuky nebo bílkoviny, může způsobit, že cukr z ovoce vstoupí do tenkého střeva pomaleji. To by mohlo mít za následek menší zvýšení hladiny cukru v krvi ve srovnání s konzumací samotného ovoce.

Před a po cvičení

Skvělý čas, kdy si dopřát nějaké ovoce je před nebo po tréninku, protože během cvičení použije tělo tuto energii. Po tréninku zase dojde k obnovení hladiny energie po cvičení. Po cvičení se navíc doporučuje zvýšit příjem antioxidantů, které ovoce obsahuje. Když si dáte banán, doplníte i minerály.

Ovoce a hubnutí

Vzhledem k tomu, že ovoce obsahuje vlákninu, pomůže vám to cítit se plní. Když si dáte ovoce před jídlem nebo zároveň s hlavním jídlem, budete přijímat méně kalorií a pomůže vám to zhubnout. Když sníte například před obědem jedno jablko nebo malou mističku borůvek, bude vám stačit menší porce na oběd. Pokud se snažíte zhubnout, může vám pomoci jíst ovoce před jídlem, protože voda a vláknina vás naplní a tím zabrání nadměrnému přejídání.

Kdy ovoce nejíst

Rozhodně není doporučeno jíst ovoce před spaním. Vyhněte se konzumaci všeho jídla (nejen ovoce) těsně před spaním, protože to může narušit zdravý spánek. Konzumace ovoce před spaním může zvýšit vaši energii, kvůli obsahu cukru. Nespotřebovanou energii tělo uloží, o to určitě nikdo nestojí. Pro většinu lidí je konzumace ovoce v kteroukoli denní dobu dobrá. Načasování však může být důležité pro lidi, kteří chtějí zhubnout a diabetiky. Rovněž si pohlídejte množství. Hodně ovoce = hodně cukru. Odborníci radí, že stačí jedna porce ovoce za den. tj. Jedna ovocná svačinka.

Obrázky: pixabay.com