Pití obyčejné vody s citronem má blahodárné účinky na tělo a dokáže změnit život

Fotografie: Freepik

Pravidelné pití vody s citronem má mnoho pozitivních dopadů na lidské tělo. Obyčejný citron pomáhá s mnoha důležitými procesy a zároveň slouží jako doplnění důležitých vitamínů v přírodní formě.

Mnoho lidí ví, že citrony obsahují hned několik užitečných látek, ale už jen málo lidí skutečně pravidelně pije vodu z citronu. To je ale velká škoda, protože citrony jsou bohaté na vitamin C, který hraje důležitou roli v mnoha procesech v těle. Podle odborníků existuje hned několik dobrých důvodů, proč se pravidelní pití citronové vody rozhodně vyplatí. Konkrétně jde o několik efektů a působení na lidské.

Fotografie: Freepik

Dostatečná hydratace

Pro normální a zdravé fungování lidského těla je potřeba vypít zhruba 6-8 sklenic vody denně. Ne každý to však opravdu splní. Jednoduchým trikem přitom může být přidání pár plátků citrónů do vody, aby získala jemnou příchuť a byla ještě více osvěžující.

Příjemným bonusem je fakt, že citronová voda pomůže normalizovat trávicí systém, krevní oběh a snadno transportovat živiny. Doporučuje se pít citronovou vodu ráno na lačný žaludek pro optimální start dne.

Fotografie: Pixabay

Citronová voda snižuje zánět v těle

Citrony jsou bohaté na antioxidanty, jako jsou vitamin C a flavonoidy, které mají přirozené protizánětlivé účinky. Pravidelné pití citronové vody tak může pomoci snížit zánět v těle a slouží jako prevence pro optimální fungování imunitního systému. Vitamín C zároveň funguje jako silný antioxidant, což může mít pozitivní vliv také na kvalitu pokožky.

Zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů

Ledvinové kameny se tvoří díky vysoké koncentraci krystalických látek, což se děje hlavně při nedostatečném příjmu tekutin. Citrony a přímo pití citronové vody tak slouží jako prevence proti jejich vzniku. A pokud již tento problém máte, tak citronové voda přímo pomáhá snížit bolestivost stávajících kamenů a zabraňuje jejich dalšímu růstu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]