S únavou pryč – džus, který vám dodá energii.

Trpíte chronickou únavou? Potom budete mít radost z tohoto receptu. Je skvělý pro ty, kteří potřebují dodat novou životní sílu a energii. Tento džus navíc podpoří vaši imunitu, má blahodárný vliv na zvýšení počtu červených krvinek a potlačení zánětů. Příprava tohoto chutného džusu není vůbec složitá. Obsahuje mrkev, červenou řepu a pro zvýrazněni chuti také různé druhy ovoce.

Tento džus si zamilujete pro jeho blahodárný vliv na vaše zdraví. Doporučujeme lidem, kteří absolvovali chemoterapii, trpí extrémním vyčerpáním nebo oslabeným imunitním systémem. Nedokáže napravit důsledky chemoterapii, ale umí zlepšit kvalitu života.

Džus je znám silnými detoxikačními účinky a pomáhá odstranit z těla odumřelé buňky a nežádoucí toxiny. Jakmile jej jednou ochutnáte, už nedokážete přestat a budete si jej připravovat denně. Je vhodný nejen pro nemocné lidi, ale pro každého, kdo má rád zdravé potraviny. Pokud se cítíte vyčerpaní, máte nedostatek energie nebo se cítíte melancholičtí, tento džus je zřejmě přesně to, co potřebujete.

Suroviny:

200 gramů červené řepy
200 gramů mrkve
1 citron
1 pomeranč
1 jablko
med (volitelné)

Postup:

Nejprve očistěte mrkev, jablko a červenou řepu a následně je dejte do odšťavňovače.
Pak vymačkejte šťávu z citronu a pomeranče.
Nyní smíchejte vše dohromady.
Pokud chcete, přidejte také 2 až 3 lžičky medu na oslazení a vylepšení chuti.
Znovu zamíchejte, aby se med v džusu zcela rozpustil.
Pro zachování dostatek vitamínů a minerálů, je nejlepší pravidelně připravovat džus vždy čerství. Pokud si připravíte více džusu najednou, uchovávejte jej ve skleněné lahvi max. 12 hodin v lednici.

Užití:

Džus je nejlepší pít ráno na lačný žaludek. Užívat jej můžete i před obědem a před večeří. V případě chronické únavy nebo jiných zdravotních potíží užívejte 2 až 3 sklenice denně po dobu 1 týdne, pak si dejte týden pauzu a následně kúru znovu opakujte.

Zdroj: pixabay.com