Přebytečná voda v organismu představuje vážný problém. Zbavte se jí pomocí běžně dostupných potravin

Fotografie: Freepik

Jestliže vaše tělo zadržuje tekutinu, musíte ji odstranit pomocí diuretik. Existují ale produkty, díky kterým si poradíte i bez pomoci lékařů nebo návštěvy lékáren. Některé dokonce pomohou mnohem více než jiné léky.

Mezi takové produkty patří kofeinové nápoje

Mezi nejlepší přírodní diuretika patří čaj a káva. Toho by se samozřejmě nemělo zneužívat, protože by našemu tělo mohly spíše škodit. Optimální množství je 250 ml kávy denně nebo pět hrnků čaje. Více než 300 miligramů kofeinu může negativně ovlivnit náš spánek a kardiovaskulární zdraví.

Součástí vaší stravy by měl být citron. Ovoce i jeho šťáva odstraňují přebytečnou tekutinu z těla. Citronová voda je užitečná ještě z jiného důvodu, obnovuje optimální hladinu pH těla. Brusinková šťáva pomáhá kromě vody odstraňovat z těla také toxiny.

Většina přírodních diuretik jsou nápoje nebo ovoce a zelenina v jakékoliv podobě. Mají vysoký obsah vody. Oves, který si můžete dopřát i v suché formě, pomůže vyrovnat se s problémem zadržování tekutin.

Pomoci může i zázvor nebo vodní meloun

Kořen zázvoru může rychle pomoci s problémem se zadrženou tekutinou. Má vynikající močopudný účinek. Je důležitou součástí mnoha čisticích programů. Stačí přidat kousek zázvoru do nápojů nebo limonád. Zázvor osvěží a dodá nápojům i pokrmům zajímavou kořeněnou chuť.

Fotografie: Pixabay

Celer je zelenina, která má vysoký obsah vody, funguje tak dobře jako diuretikum. Můžete konzumovat jeho stonky a připravit si s nich šťávu nebo smoothie. To z něj udělá velmi silný lék. Odstraňuje vodu z těla a zlepší také stav vašich ledvin.

Vodní meloun není ani ovoce, ani zelenina. Alespoň se na tom nemohou shodnout vědci. Má ale skvělý antioxidační účinek. Nejezte ho ale velké množství, protože by naopak mohl zvýšit hladinu cukru v krvi.

Petržel je bylina, která je bohatá na antioxidanty, má také silný močopudný účinek. Můžete ji přidat do salátů a jiných pokrmů. Konzumuje se syrová a pomůže osvěžit váš dech.

Fotografie: Pixabay

Pomoci by mělo také omezení konzumace soli. Zapomeňte tedy na jídla z fast foodu nebo některé uzeniny. Dopřejte si raději dostatek pohybu nebo masáž. Ty lymfatické zvládnete také doma. Stačí jen denně masírovat postižená místa po dobu 15 minut.

Můžete zkusit také jógu nebo klasickou thajskou masáž. Zdravý životní styl je prostě základ každého z nás, ať si chce jen zlepšit své zdraví, změnit způsob života nebo zhubnout pár kilogramů.


Řekněte ostatním, co si myslíte