S pevným zadkem vám pomohou dynamické cviky a vyvážená strava

Hned v úvodu musíme říci, že neexistují žádné universální cviky, jak posílit zadek a nohy. Přesně totéž platí o jakékoliv části těla. Když to napíšeme hodně jednoduše, každý sval potřebuje určitou zátěž z různých úhlů a různé cvičební intervaly.

Když se budeme bavit o zadku, patří sem sestava různých cviků, které různě opakujete v rozdílných časových úsecích. Cvičit můžete jednou, ale i 3 x týdně. Vždy se to odvíjí od konkrétního tréninku, fyzičky, cíle apod. Nás však dnes bude zajímat, jak co nejrychleji a efektivně získat pevný zadek.

Strava

Začneme tím, co má hodně lidí rádo nejméně. To je stravování. Pokud chce člověk vybudovat svalovou hmotu a zpevnit jakoukoliv část těla, včetně pozadí, je nutné vyhýbat se jednoduchým sacharidům a dbát na dostatečný příjem bílkovin. Strava se netýká pouze plochého břicha a pekáče buchet na něm, ale cvičení celkově. Dostatečný příjem bílkovin neznamená, že máte do sebe z šejkru lít litry proteinu, jíst na snídani vejce, na oběd maso a na večeři maso a vejce. Správný jídelníček je zkrátka základ. Patří sem správný poměr všech živin – sacharidy, bílkoviny, tuky. Ovšem o tom, jak si sestavit jídelníček dnes psát nebudeme. Vás zajímá, jak docílit pevného zadku.

Dynamické cvičení

Předpokládejme tedy, že váš jídelníček je vyladěn. Neznamená to, že si musíte odměřovat každé jídlo. Stačí se řídit zdravým selským rozumem. Pevný, kulatý zadek, který nepadá dolů, mohou mít i dámy, které mají nějaké to kilo navíc. Pozor – ne velkou nadváhu. Docílí toho za pomocí dynamického cvičení.

Dřepy s výskokem, výskoky na lavici, výpady s výskokem. Proč zrovna dynamické cvičení? Jednak vám to zrychlí metabolismus, takže posilujete a hubnete zároveň, ale posilujete i další části těla. Při výskoku zapojíte vlastně celé tělo, které během výskoku a dopadu mění různě intenzitu napětí svalů. Patří sem výskoky, odrazy, švihová cvičení, vykopávání – zkrátka výbušnost. Je to náročnější cvičení, které nezvládne každý. Ale výsledky stojí za to a v mnohem kratším časovém úseku. Pokud dynamiku nezvládnete, nezoufejte. Existuje i další řešení – supersérie. O tom však zase někdy jindy.

Obrázek: pixabay