Cvičení, která vám pomohou efektivně spalovat kalorie, zvládnete z pohodlí domova

Kult štíhlosti je stále ideálem krásy a tak mnoho žen od rána do večera dělá náročné cviky. Štíhlé ženy jsou jednoduše atraktivnější, a i když se do světa módního průmyslu stále více dostávají plus size modelky, je jasné, že hlavním proudem jsou stále hubené a vypracované postavy. Ostatně každá dívka touží shodit nějaké to kilo navíc a vytvarovat si postavu dle předlohy modelek a sportovkyň.

Bohužel ne každému to jde takto snadno. Někdy je na vině špatný životní styl, jindy se ale prostě nedaří pálit tuky na těch správných místech a efekt je viditelný tam, kde to příliš neoceníme. Tyto cviky vám pomohou aktivizovat spalování tuků přesně v místech, kde to potřebujete. Podpoříte nejen spalování, ale také formování hezkých tvarů, které zaručí, že nebudete jen hubené, ale vaše tělo bude mít i hezké pevné tvary.

Dlaně dolů

Ženy často trápí ochablá kůže na pažích. Zhubnout se většinou moc nedá, ale svaly na rukou se dají dobře procvičovat tak, aby ruce opticky působily štíhleji a mlaději. Postavte se rovně na podložku, nohy jsou mírně pokrčené a jsou na šíři pánve. Poté zvedněte ruce na každé straně a ohněte je v loktech tak, abyste dosáhli pravého úhlu. Postupně ruce sklápějte směrem dolů tak, že dlaně opíší hezký pravidelný půlkruh. Během tohoto pohybu byste měli cítit, jak vaše lopatky pracují a jak se procvičují i bicepsy a tricepsy. Cvičení opakujte dvacetkrát. Maximálně se soustřeďte na kvalitní provedení pohybu a na to, aby všechny svaly byly zatnuté a pracovaly.

Biceps a prsní svalstvo

Která žena by nechtěla mít pevná ňadra a hezky tvarované štíhlé ruce? Nemusíte dělat kliky, abyste toho dosáhla. Postačí toto cvičení, které posílí a protáhne prsní svaly stejně dobře. Opět se postavte na podložku, nohy mírně od sebe, kolena pokrčená.

Ruce dejte do stejné pozice jako v předchozím cviku. Tentokrát ale budeme s ohnutýma rukama pohybovat před obličejem. Vždy směrem dovnitř a pak ven. Opět dbejte na zpevněné celé tělo a zatnuté svaly, které během celého cviku poctivě pracují. Opakujte dvacetkrát.

Zvedání kolen

Toto cvičení velmi účinně posiluje střed těla. Podpoří také spalování tuků, protože se díky němu příjemně zahřejete a dostanete se do tempa. Začnete nicméně zlehka. Postavte se na podložku a nejprve jedno koleno přitáhněte směrem k hrudníku. Nijak si nepomáhejte rukama, koleno přitahujte pouze břišními svaly. To samé proveďte i s druhou nohou. Postupně intenzitu zvyšujte, až se dostanete do tempa, kdy už jen přeskakujete z jedné nohy na druhou. Po celou dobu cvičení mějte rovná záda, hlava směřuje kupředu a břišní svaly jsou aktivované.

Dřepy na židli

Za sebe si postavte židli a pomalu se snažte jakoby dosednout. Nohy si dejte šířeji od sebe, zadek vystrčte směrem dozadu, ale snažte se nepředklánět. Těsně nad židlí se zastavte a opět se zvedněte do stoje. Takto posílíte hýžďové svalstvo.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]