Nafouklé břicho nemá šanci. Přebytečné plyny se dostanou ven pomocí rychlé masáže

Fotografie: Depositphotos

Nafouklé břicho může velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se tento problém projevil i u vás, vyzkoušejte jednoduché způsoby, jak břicho zklidnit.

Nafouklé břicho nutně nemusí být důsledkem nadměrné konzumace určitých potravin a hromadění tuku v této oblasti. Jedná se o běžný příznak, ke kterému dochází, když vám například nesedne načasování jídla, způsob jeho přípravy nebo to, jak veliké je. Pokud se s tímto problémem potýkáte často, můžete se ho jednoduše zbavit, a to již během několika minut, říká doktorka Michele Cho-Dorado.

Jak zklidnit nafouklé břicho

Mít nafouklé břicho je nepříjemný problém, který se může snadno podepsat na vašem každodenním životě. Pokud vás tento problém trápí často, je vždy nejlepší nejprve navštívit odborníka, aby vám poradil – a v případě, že se nejedná o nic závažného, si pomoci sám správným způsobem. Nemusíte užívat drahé léky, ani dodržovat striktní opatření či diety. Skvěle vám pomůže následující masáž:

  • Nahmatejte si oblast pod pupkem a začněte ji po dobu 2 až 3 minut hladit čtyřmi prsty krouživými pohyby, nejprve doleva, poté doprava. Tímto způsobem se účinně zbavíte plynatosti a nepříjemné pocity zmizí do několika minut.
  • Pokud vás trápí nahromaděná voda nebo první způsob nepomáhá, měli byste opakovat stejné pohyby, ale mnohem blíže k pupku (tedy zhruba 2 centimetry od něj). Jednoduše tuto oblast stiskněte, přičemž se snažte vyvíjet krouživými pohyby větší tlak.
  • Chcete-li zmírnit přílišnou tíhu, kterou pociťujete, masírujte stejným způsobem svůj podbřišek. Berte však na vědomí, že by tento proces nikdy neměl být příliš intenzivní, jinak by mohl problém naopak zhoršit.
břicho
Fotografie: Freepik

Jak se chránit před nafouklým břichem

Abyste se ochránili před plynatostí a nafouklým břichem, je vhodné dodržovat určitá opatření.

  • Začněte den citronovou vodou: Užívání vitamínu C před snídaní reguluje procesy, které probíhají v žaludku.
  • Nekonzumujte nápoje během jídla: Jen brzdí trávení, což pak vede k nadýmání.
  • Nekonzumujte alkohol na lačný žaludek: Ten rovněž brání trávení a ničí zdravou mikroflóru ve střevech.
  • Pijte zázvorový čaj: Zlepšuje krevní oběh a zabraňuje tvorbě plynů.
  • Žvýkejte a jezte pomalu: Když žvýkáte rychle, polykáte také přebytečný vzduch, který způsobuje nadýmání.
  • Relaxujte: Každý den byste si měli vyhradit 15 minut na meditaci na čerstvém vzduchu nebo na krátkou procházku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]