Nejčastější důvody, proč mnohé ženy neubývají na váze

Muži mají tendenci hubnout rychleji, než ženy. Což může být docela frustrující. Je to proto, že ženské tělo má od přírody tendence ukládat více tuk. Jenže my už nejsme jeskynní ženy a tato vlastnost se nám vůbec nelíbí. Naštěstí s tím jde něco dělat. Tím je úprava životního stylu. Přinášíme vám nejčastější důvody, proč mnohé ženy nehubnou, i když by moc chtěly.

Nehlídání si porcí

Kontrola porcí je něco, co většina žen vůbec neřeší. Přitom je to zásadní věc, pokud chceme opravdu zhubnout. Jíst zdravě je jedna věc, ale jíst tak, abychom nepřevyšovaly denní příjem, to je věc druhá. I zdravé jídlo obsahuje určité kalorie. Není nutné si počítat každou zkonzumovanou kalorii a není nutné vážit si každé jídlo, ale je nutné naučit se sledovat přiměřené množství.

Jídlo a cvičení

Někomu může připadat tato oblast, jako věda. Ale ono to v podstatě tak složité není, jak se to tváří. Při cvičení je bezpochyby nutné dodat tělu živiny a energii. Mnoho lidí ovšem jí buď hodně nebo špatně. Opravdu nemusíte před cvičením sníst čokoládovou sušenku, abyste získaly více energie a po tréninku sníst porci za dva. Zjistěte si tedy více o stravě před a po cvičení. Vsaďte na ovoce, zeleninu, semínka. Pokud si nejste se stravováním jisté, zkuste ze začátku proteinové doplňky stravy.

Užívání léků

Pokud užíváte léky na předpis, jako jsou antidepresiva či jiné, může to být důvod, proč nehubnete. S tím vám ovšem neporadíme, obrátit se musíte na svého lékaře. Zdraví je na prvním místě. Jenže někdy s tím zdravím souvisí právě nutnost zhubnout. Požádejte proto svého lékaře o alternativy v léčbě, které nebudou omezovat vaší snahu o zhubnutí.

Nedostatek spánku

Na toto téma bylo již napsáno mnoho. Pokud svému tělu nedopřejete kvalitní spánek, dlouhý alespoň 7 až 9 hodin, pak se tělo přepne do úsporného módu a nepodpoří vaší snahu zhubnout. Naopak si bude ještě ukládat, aby mělo z čeho čerpat energii.

Špatná volba potravin

Do této kategorie patří běžné pečivo, koláče, koblížky, rohlíky, polotovary, smažená jídla, rychlé občerstvení, sladké limonády. Ve výčtu by se dalo pokračovat, protože existuje mnoho nevhodných potravin. Chcete-li skutečně zhubnout, zapomeňte na zmrzliny, párky v rohlíku, pizzu. Soustřeďte se na ovoce, zeleninu, pití vody, neslazených čajů a konzumujte libové maso, ryby, oříšky, semínka a co nejvíc čerstvých potravin.

Obrázky: pixabay.com