Jak mohou supersérie pomoci při budování svalů a pro koho jsou vhodné?

Supersérie jsou vhodné pro každého. Ať s cvičením začínáte a chcete si urychlit výsledky anebo jste již pokročilí a máte dojem, že se vám výsledky stoply a nic se neděje. Supersérie umožňují zvládnout více cvičení za kratší dobu. O co vůbec jde? Jednoduše řečeno dát svalům na prdel a trochu je zmást.

V každém případě jde o efektivní cvičení. Osobně ráda střídám dynamiku právě se supersériemi a snažím se, aby cvičení bylo vždy výživné a efektivní. Což supersérie rozhodně jsou. Použít je můžete de facto na celé tělo. Břicho, ramena, záda, prsa, stehna, lýtka, hamstingy, zadek, biceps, triceps…

  • Supersérie vás udrží v kondici, pozornosti, tempu, řádu, rytmu, disciplíně
  • Nakopnou vaše svaly po stagnaci
  • Díky nim docílíte dříve viditelných výsledků
  • Supersérie stimulují svaly a dávají jim nový impulz k růstu
  • Zajišťují velkolepé prokrvení svalu – ty jsou pak napumpované k puknutí

Ještě si uděláme malou přestávku u supersetu. Mezi těmito dvěma termíny existuje zásadní rozdíl. Supersérie představují soubory cviků, které následují po sobě bez přestávky na jednu svalovou partii. Supersety naproti tomu představují sérií různých cviků bez přestávky na různé svalové skupiny – nikoliv pouze na jednu. U supersérií se mezi novým cvikem na daný sval dodržuje přestávka jednu, maximálně dvě minuty. V podstatě jde rovněž o hezky svižné cvičení.

Jak se supersérie cvičí?

Supersérie se cvičí občas, ne pokaždé. Způsobují tělu v podstatě šok z nečekané změny. V kombinaci se správným jídlem se vám odvděčí stimulací svalů a jejich novým přírůstkem. Což je asi to, po čem většina cvičících touží. Nehledě na to, že spálíte více kalorií a nakopává to neuvěřitelně metabolismus. A jak je cvičit? Jednoduše.

Běžné cvičení – Začnete cvikem i váhou, kterou běžně cvičíte. Odcvičíte si 12 opakování a počkáte, než si dáte další sérií.

Supersérie – Odcvičíte cvik, který máte v plánu a bez pauzy zařadíte druhý na stejnou svalovou skupinu. V podstatě odcvičíte 2 různé cviky na stejnou svalovou skupinu bez pauzy. Teprve pak si dáte minutku pauzu. Cviky můžou být i tři. Tudíž uděláte ne 12 ale 24 anebo 36 cviků za kratší dobu bez přestávky. Ušetříte si 1 až 2 přestávky u každého cvičení 2x až 3x více práce rovná se

  • Více spálených kalorií
  • Více práce
  • Svaly pod větším napětím
  • Zrychlení metabolismu

Vždy volte takovou váhu, aby vám to dalo zabrat, ale zvládli jste to dokončit

Obrázek: pixabay.com