Rychlé a zdravé letní snídaně, které zvládne připravit každý

Letní jídelníček se od toho podzimního či zimního krapet liší. Je lehčí a díky ovoci, které máme na dosah ruky (někteří z vlastních zahrádek) i sladší. Snídaně má za úkol doplnit energii a připravit člověka na výkon. Ať už pracovní nebo dovolenkový, třeba před výletem či jinou letní aktivitou. Přinášíme tipy na zdravé, chutné a rychlé snídaně, které vám dodají potřebnou energii.

Kaše pokaždé jinak

Kaši můžete jíst teplou, ale i studenou. Klidně si ji tedy můžete před-připravit už večer. Kaše má mnoho podob. Může být z ovesných vloček, povařené rýže, kdy stačí rýži vložit do mixéru, přidat mléko a další suroviny a jen rozmixovat. Kaši si můžete připravit i z pohanky, amarantu a dalších zdravých ingrediencí. Určitě nezapomeňte přidat i čerstvé ovoce a zdravé tuky v podobě semínek a oříšků.

Smoothie

Smoothie je velmi vděčný nápoj, který dokáže i zasytit, když si jej připravíte hustější a přidáte i bílkoviny. V podobě tofu, tvarohu, jogurtu, proteinu. I do smoothie mimo ovoce můžete přidat hrst vloček, oříškové máslo či semínka. I smoothie si můžete pokaždé připravit jinak.

Chia pudink

Chia pudink je úžasná dobrota, která dodá tělu vitamíny, minerály a podle typu přípravy zajistí i střevům hostinu. To v případě, že zvolíte pro přípravu pudinku kefír či jogurt, což jsou probiotika. I chia pudink lze připravit pokaždé jinak. Chia semínka můžete zamíchat i do ovocného pyré.

Hrníčková bublanina

Pokud si rádi dáváte ráno sladké, máme pro vás ještě tip. Zkuste si udělat hrníčkovou bublaninu. Těsto na bublaninu s ovocem umístěné do hrníčku či misky můžete vložit do mikrovlnné trouby, pro ještě rychlejší přípravu. Zdravější verze je však upéci hrníčkovou bublaninu v troubě, zabere vám to asi 15 minut.

Slané verze snídaní

  • Lehký zeleninový salát s jogurtovou zálivkou a celozrnným pečivem

  • Míchaná vejce na chlebu se zeleninou

  • Různé pomazánky: tvarohová s bylinkami, zeleninová, cizrnová, čočková, z červené řepy

  • Toust s vajíčkem a avokádem

  • Vaječná omeleta se zeleninou

Fotografie: Pixabay