Zadržování vody je problémem minulosti. Hořčík i vitamín B6 fungují jako vytažení špuntu

Fotografie: Depositphotos

Zadržování vody je nepříjemný problém, který se může odrazit zejména na vašem vzhledu, a to ve formě otoků. Naštěstí existují způsoby, jak ho snadno odstranit.

Zadržování vody vám může velmi snadno znepříjemnit život, a proto je vhodné být před problémem na pozoru a snažit se mu vyvarovat. Pokud se s ním již potýkáte, nemusíte ani neustále užívat drahé komerční prostředky pro získání úlevy – postačí vám dodržování určitých doporučení, díky kterým se zbavíte všech otoků již během několika dní a budete se cítit lépe, říká doktorka Katherine Marengo.

Jezte méně soli

Sůl se skládá ze sodíku, který se váže na vodu v těle a pomáhá udržovat rovnováhu tekutin uvnitř a vně buněk. Pokud však často jíte potraviny s jeho obsahem, jako jsou například brambůrky nebo jiné slané pochoutky, může dojít k negativnímu narušení a následnému zadržování vody v těle. Tyto potraviny navíc obecně mohou škodit zdraví, a proto je dobré se jim vyhýbat.

Zvyšte příjem hořčíku

Hořčík je klíčový minerál, který se podílí na více než 300 enzymatických reakcích, které udržují správné fungování vašeho těla. Pávě zvýšení jeho příjmu navíc pomáhá snížit zadržování vody a dodat prevenci před tímto nepříjemným problémem.

Více vitamínu B6

Vitamín B6, známý také jako pyridoxin, hraje důležitou roli v:

  • tvorbě červených krvinek
  • metabolismu bílkovin
  • funkci mozku
  • zdraví imunitního systému
  • regulaci rovnováhy tekutin

Jeho zvýšený příjem proto může přispívat ke snížení zadržování vody v těle. Najít ho můžete zejména v banánech, bramborách, cizrně, vlašských ořechách a tuňáku.

Nejčastější příčiny oteklých kotníků, nohou a chodidel. Stav, který může signalizovat vážná ohrožení

Fotografie: Pixabay

Pomůže i draslík

Draslík plní hned několik důležitých funkcí, a to zejména jde-li o zdraví srdce, svalové kontrakce a funkci nervů. Je také nezbytný pro udržení objemu krve a rovnováhy tekutin, díky čemuž jeho zvýšený příjem pomáhá snižovat zadržování vody v těle. Funguje totiž tak, že působí proti účinkům sodíku, zabraňuje hromadění tekutin i otokům a zvyšuje produkci moči.

Vyzkoušejte pampelišku

Pampeliška lékařská se v lidovém léčitelství již dlouho používá jako účinné přírodní diuretikum, což znamená, že zvyšuje produkci moči. Její zvýšený příjem navíc pomáhá chránit před stavy, jako jsou ledvinové kameny a močové infekce – kromě toho má pak také antivirové, protiplísňové a antioxidační účinky.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]