Přírodní lék, který vyřeší nepříjemné nachlazení raz dva. Jeho příprava je snadná a účinek téměř okamžitý

Fotografie: Pixabay

Zázvor je jedním z přirozených způsobů, jak bojovat proti infekci a nachlazení. Je to vytrvalá rostlina, která je především v Asii, na ostrovech Tichého oceánu nebo v Jižní Americe. Bojuje proti rýmě nebo celkovou slabostí.

Zázvor má také zahřívací schopnosti, jeho kořen má ostrou, výraznou chuť. Používá se hlavně v kuchyni, ale čaj se zázvorem je jedním z klasických prostředků, které se používají v domácí léčbě. Pomůže také proti bolesti v krku nebo nevolnostem.

Fotografie: Freepik

Kdy sáhnout po zázvoru?

Nachlazení není jediné onemocnění, při kterém si můžete pomoci právě zázvorem. Funguje dobře také při léčbě:

  • Kašle s bílým výtokem
  • Menstruačních bolestí
  • Otravy jídlem
  • Nevolností, zvracení
  • Průjmu

Zázvorový čaj má oteplovací a diaphoretický účinek. Podporuje oběh, a proto se doporučuje také lidé, kteří jsou letargičtí. Pokud trpíte na studené ruce a nohy, zázvor by také měl pomoci. Můžete si připravit také studený lektvar se zázvorem, který skvěle funguje.

Nálev zázvoru je účinný hlavně díky cenným látkám, které jsou v kořenu obsaženy: vitaminy C, B1 a B2, vápník, fosfor, draslík nebo éterické oleje a pryskyřice. Zázvor je účinný, a hlavně přírodní léčivý přípravek, který má antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Fotografie: Freepik

Usnadňuje odstranění sekretů z dýchacích cest a pomáhá proti kašli

Kromě toho snižuje horečku a potlačuje bronchospazmus. Můžete si ho připravit jako studený nápoj z česneku, medu a citronu. Kořen zázvoru ale můžete použít různými způsoby. Zázvorová tinktura nebo koupel budou také účinné v boji proti různým nemocem. Důležitým aspektem je čerstvý oddenek. Práškový zázvor je vynikající koření, ale neobsahuje cenné přísady, proto je lepší koupit čerstvý kořen.

Poté stačí jen zázvor nastrouhat, zalít ho 2-3 sklenicemi vody a vařit 10 minut. Můžete si tento nápoj nalít do džbánu a popíjet po celý den. Přidat můžete med nebo citron. Na přípravu nápoje na nachlazení budete potřebovat 30 g čerstvého zázvoru, lžičku hnědého cukru a 2 sklenice vody. Pokud chcete vyrobit sirup, připravte si zázvor, nastrouhejte ho, šťávu vymačkejte a smíchejte džus s medem, přidejte trochu horké vody a pijte 3 denně jeden hrnek.

Kurkumový nápoj se zázvor je stejně oblíbené jako předchozí recepty. Dodá energii, zbaví tělo toxinů a podpoří imunitní systém. Budete potřebovat sklenici vody, ¼ lžičky kurkumy, 2-3 plátky zázvoru, citronovou šťávu, lžičku medu a trochu kajenského pepře. Zázvor zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut stát, přidejte kurkumu a zamíchejte. Přidejte med, pepř a trochu vychlazené vody. Nakonec dejte citronovou šťávu a můžete popíjet po celý den. U těhotných žen jsou oblíbené zázvorová lízátka, která se dají koupit v lékárně a zabrání nevolnostem nebo zvracení. Zázvor je ideální rostlinou na všechny neduhy, pokud se jedná o lidské zdraví.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]