Jarní detox za tři dny bez hladovění a nově nabitou energií

Po zimě bývá naše tělo dost vyčerpané. Jarní detox ho může řádně očistit, zbavit veškerých toxinů a dobře jej nastartovat do nového ročního období. Tento jarní detox není nijak složitý. Probíhá v pouhých třech dne a nevyžaduje od vás držet nesmyslné hladovky nebo se zbytečně týrat nesmyslnými omezeními.

Funguje na principu síly přírody a využívání jejích produktů. Pojďte do tohoto jarního detoxu s námi a užijte si pocit, který po něm budete mít.

Den první

Po ránu si dopřejte zeleninovo-ovocný koktejl, který vás nakopne dávkou vitamínů. Do mixéru dejte 1 mrkev, citronovou šťávu z jednoho citronu, vodu, grapefruit a špenát. Rozmixujte a pokud chcete, můžete dovnitř přidat ještě trochu jogurtu, aby byl nápoj sytější.

Na oběd si připravte lehký salát z artyčoku, který dochuťte citronem a oleje. K tomu si dejte sendvič z celozrnného chleba, doplněný sýrem žervé a kvalitní šunkou a zapijte to 100% čerstvým pomerančovým džusem.

Na odpolední svačinu si dopřejte kousek ovoce – ideálně třeba jednu broskev nebo plátek ananasu.

K večeři si pité připravte vydatnou polévku minestrone se spoustou zeleniny.

Den druhý

Opět si dopřejte chutné smoothie. Do mixéru by měl přijít pomeranč, kiwi, jablko, sezamové semínko a trocha ječmenu. Nezapomeňte také po ránu doplnit tekutiny – ideální je sklenice čisté vody nebo zelený čaj.

Na oběd si dejte fenyklový salát a dochuťte jej dle vašich preferencí. K tomu zakousněte plátek celozrnného chleba, bílý jogurt a sklenici džusu dle vaší volby.

Odpoledne si opět dejte kousek ovoce, případně trochu tvarohu.

K večeři je nejvhodnější opět zvolit hustou silnou polévku. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat se surovinami.

Den třetí

I poslední den si dopřejte smoothie. Tentokrát se vraťte k receptu z prvního dne. Na oběd si dopřejte směs vařené zeleniny, s plátkem kuřete a trochou sacharidové přílohy – ideálně kuskus nebo quinoa.

Na svačinu se nebojte dát si ovocný jogurt nebo ochucený tvaroh a můžete si také dopřát kávu, pokud ji pijete.

K večeři si udělejte zeleninový krém.

Co vám to přinese?

Tento postup umožní vašemu tělu zbavit se toxinů, nadbytečné vody v těle a pomůže vám získat opět energii. Pokud plánujete do léta shodit nějaké to kilo navíc, pak je to skvělý start, který podpoří spalování vašeho metabolismu.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]