Správná snídaně je základ dne. Ta zdravá rozhodně musí obsahovat švestky

Snídaně je základ dne a není radno ji podceňovat. Jak ale vypadá správná snídaně? Podívejte se, co by měla obsahovat. Že se v ní má nacházet ovoce, to vás jistě nijak nevyvede z míry. Tím pravým jsou však švestky. Pokud je do své snídaně budete přidávat každý den, budete překvapeni z toho, co to s vámi udělá.

Proč právě zdravá snídaně s obsahem švestek?

Ptáte se, proč právě tato kombinace a proč zrovna švestky? Až si řekneme výčet všech pozitiv, které tato kombinace nabídne, tak vám to bude celkem jasné. V první řadě zajistíte to, že do svého těla dostanete mnoho vitamínů a také minerálů. Dále nelze zapomínat ani na to, že eliminujete případné ukládání tuku, což je plus nejenom pro toho, kdo chce hubnout. Dále také nastartujete svůj metabolismus, posílíte imunitní systém a vyčistíte střeva. To vše jsou klady, když snídáte správně.

Jak vypadá ideální ráno?

A jak vypadá ta nejlepší zdravá snídaně a co by měla obsahovat? Nejsou to jenom švestky, ale i několik dalších věcí. My doporučíme tuto kombinaci, která je pro lidský organismus tou nejlepší. Základem je:

  • 6 čerstvých nebo sušených švestek

  • 2 lžíce ovesných vloček

  • 1 sklenice kefíru nebo jiného kysaného nápoje

  • 1 lžíce lněných semínek

  • 1 lžíce kakaa

Jak si snídani připravit? Není to nic složitého. Stačí si vzít misku, do které vložte všechny ingredience. Tedy pokrájené švestky, vločky a dále semínka. Potom vezměte kefír, ve kterém důkladně rozmícháte kakao. Následně jím celou misku zalijete. Najednou máte k dispozici chutné, a hlavně zdravé ovesné vločky s ovocem, které jsou pro start dne tím nejlepším možným.

Vždy připravené, čerstvé doma

S ovocem samozřejmě můžete také experimentovat a zkoušet i jiné varianty. Co rozhodně nedoporučujeme, to jsou různá balení ovesných vloček, které najdete v obchodech. Sice také obsahují ovoce a semena, ale i velké množství cukru, který rozhodně není to pravé, čeho byste měli mít při snídani nadbytek. Zvláště, když jde o takzvaný jednoduchý cukr.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]