Povislé břicho trápí celou řadu žen. Vyzkoušejte efektivní způsoby, jak se ho zbavit

Fotografie: Freepik

Mnoho žen trpí nepříjemným problémem, stydí se za své povolené břicho, které je nafouklé, povislé a nepůsobí nijak přitažlivě. Často podobným problémem trpí i ženy, které jsou jinak štíhlé, ale oblast břicha je pro ně stále problematická. Jak tedy dosáhnout toho, abyste se za své břicho nemusely stydět? Pomůžou osvědčené tipy.

Zaměřte se na stravu

V prvé řadě je potřeba podrobit svůj jídelníček kritickému zhodnocení. Pokud si nehlídáte, co jíte, netušíte, kolik to má kalorií, ani nemáte přehled o tom, kolik toho za den spořádáte, můžete snadno dělat zásadní chyby, které stojí za vašimi potížemi. Nadbytečný tuk se totiž má tendenci hromadit právě na břiše.

Chcete-li se zbavit nadbytečných kilogramů, musíte ze stravy vyloučit mastná a smažená jídla a vzdát se sladkostí a jídel bohatých na škrob. Jezte více zeleniny a ovoce, nezapomeňte pít také více vody a snažte se nic nekonzumovat alespoň 4 hodiny před spaním.

Doporučuje se jíst 4–5 malých porcí během dne. Mimo to je nutné zaměřit se i na cvičení. Zkusit můžete i tyto cviky, které jsou primárně určeny pro posílení svalů břicha.

Vtahování břicha

Pro rychlé získání plochého břicha je nutné pravidelně trénovat břišní svaly. Za jeden z nejúčinnějších cvičení se považuje vtahování břicha, které dokáže mimo jiné i nastartovat metabolické procesy v těle.

Nejlepší je cvičit tento cvik hned ráno po probuzení dřív, než se pustíte do jídla. Jak na to? Lehce se předkloňte. Dlaněmi se opřete o kolena. Hluboce se nadechněte a zároveň vtáhněte břicho dovnitř.

Snažte se jej pocitově přitlačit až k páteři. V této pozici byste měli zůstat 5-10 sekund. Poté co nejpomaleji vydechujte, než budou plíce zcela bez vzduchu. Cvičení opakujte ještě pětkrát.

Tento cvik se samozřejmě dá cvičit i vleže. Stačí se položit na podložku a ruce natáhněte podél těla. Uvolněte svaly a pomalu vydechujte. Použijte své břišní svaly a bedra se snažte pevně přitisknout k podložce. Držte pozici po dobu 10-15 sekund, poté povolte a opakujte desetkrát.

Prkno

Jde o velice efektivní, i když náročný cvik, který posílí celý střed vašeho těla, ale třeba také ramena a přední stranu stehen. Prkno uděláte tak, že se lokty zapřete o podlahu a zvednete tělo nahoru tak, že se budete podpírat jen lokty a špičkami nohou. Vydržte, jak nejdéle to půjde, ideálně aspoň dvacet vteřin.

Fotografie: Freepik

Kolo

Tento cvik je ideální na procvičení šikmých a spodních břišních svalů. Právě ty bývají nejčastěji zanedbávané. Toto cvičení vám rychle pomůže dostat se do formy. Během tréninku je důležité dodržovat správnou techniku ​​- neměli byste úplně spouštět nohy k podlaze, tělo by mělo být mírně zvednuté a paže za hlavou. K trénování břišních svalů stačí udělat asi dvacet opakování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]