K redukci váhy překvapivě pomůže běžné koření

Jak na hubnutí? Zapomeňte na zázračné prášky a koktejly. Funguje něco zcela jiného a jednoduššího. Obyčejné koření. To stačí přidávat do jídla a do nápojů a budete jenom zírat, co všechno to dokáže s vaším tělem udělat. Za krátkou dobu budete o několik kilogramů lepší. Stačí mít stále po ruce toto.

Skořice

Je dlouhodobě hodnocena jako ten nejlepší pomocník při hubnutí. Skořice totiž dokáže výrazně podpořit lidský metabolismus a zrychlit ho. Dále však umí i regulovat hladinu krevního cukru, a tak potlačovat chutě nejenom na sladké. Dále vytváří pocit sytosti. A jak si ji dopřávat? Třeba do tvarohu, do jogurtu, s ovocným salátem, nebo v čaji i jiných nápojích.

Kajenský pepř

Stačí jenom jeho špetka a už můžete urychlit svůj metabolismus o celých 25 procent. Jde o sypký prášek ostré chuti, a tak s jeho dávkováním velmi pomalu. Proto se nedoporučuje, pokud máte problémy s trávicím traktem. Jinak ho můžete, kolik zvládnete. Dá se přidat v podstatě do jakéhokoliv jídla, kam dáváte běžný pepř.

Kurkuma

Známé indické koření, které má nejenom zajímavou barvu, ale má také velmi zajímavé vlastnosti. Kurkumin, který ji z velké části tvoří, totiž dokáže zabraňovat hromadění tuků v těle, stejně jako podporuje lidské trávení. Zaujme i využití tohoto koření, protože se nehodí jenom do exotických a asijských jídel, ale dá se přidávat klidně i do různých omáček, nebo do krémových polévek.

Kardamom

Další koření, které pochází z Indie a které je na hubnutí zaručeně nejlepší možnou volbou. Je dobrým antioxidantem, který vyčistí vaše tělo. Dále umí také velmi dobře spalovat tuky. To vše kardamom doplňuje pozitivy, jako je posilování imunity, snižování cholesterolu, ale i tím, že umí zlepšit psychický stav a bojovat proti depresi.

Anýz

Používal se už ve starověkém Řecku, jako součást tamní přírodní léčby, i jako koření k tomu, aby se potlačil hlad. A to dokonce i u sportovců před důležitým kláním. Kromě této pozitivní vlastnosti zaujme také tím, že zajistí svěží dech. A použití? Klidně i do něčeho sladkého, jako mohou být domácí anýzové sušenky, nebo cukroví.

Zázvor

Další osvědčená volba na hubnutí. Dokáže zlepšovat lidské trávení, dokáže zrychlovat metabolismus a celkově i snižuje lidský cholesterol. Opomenout nelze ani pozitivní vliv na imunitu. Nastrouhaný se hodí do teplé i studené kuchyně. Stejně tak je skvělým základem jak čajů, tak i studených nápojů a limonád.

Černý pepř

S jeho konzumací nelze udělat chybu. Nejenom, že dostatek černého pepře umí ničit tukové buňky. On také pomáhá zrychlit metabolismus. Umí ale i podpořit činnost mozku, zlepšit stav nervového systému a uleví od pálení žáhy.

Křen

Skvělá léčebná potravina, která má protizánětlivý, baktericidní, diuretický a choleretický účinek. Též prospěje i hubnutí, a to hlavně díky tomu, že podpoří rychlejší spalování tuků.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]