Kostka ledu za krkem pomůže vyřešit problém, se kterým se v životě setkávají skoro všichni lidé

Fotografie: Depositphotos

Lidské tělo je složitý systém, který často překvapuje vědce svými reakcemi na určité předměty a potraviny. Kostka ledu se však osvědčila nevídaným způsobem.

Většina lidí si kostku ledu přidává především do svých nápojů, když je venku horké počasí nebo když potřebují schladit svůj organismus. Tato jednoduchá ingredience však dokáže vaše tělo podpořit mnohem lépe, než si pravděpodobně sami myslíte. Stačí ji nechat přiloženou několik minut na spodní části krku, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Intenzivní bolest hlavy

Každého z nás občas bolí hlava nebo jiná část těla z naprosto nevysvětlitelných důvodů. Tento problém může být často frustrující, protože se ho nelze jen tak zbavit – konzumace léků totiž skutečně pomáhá pouze málokdy. V takovém případě je však vhodné vyzkoušet tradiční metodu, jež vám přinese rychlou úlevu, a navíc podpoří vaše tělo v mnoha směrech. Ano, jedná se o použití ledu, jednoduché ingredience, kterou má pravděpodobně každý ve svém mrazáku.

Pokud totiž přiložíte kostku ledu na svůj krk, odbouráte nejen veškerou bolest hlavy, ale také se zbavíte nespavosti a pokud jste žena, tak i nepříjemných bolestí při menstruaci. Jedná se totiž o pradávnou metodu, která se již dlouhá tisíciletí používá v čínské tradiční medicíně – na spodní straně krku se totiž nachází bod Feng Fu, jenž ovlivňuje vaši celkovou pohodu a jehož stimulace vám pomůže odbourat i ty nejsilnější bolesti hlavy.

Použití kostky ledu

Jakmile tedy přiložíte kostku na tlakový bod Feng Fu, tělo v reakci na extrémní chlad uvolní velké množství endorfinů, hormonů štěstí, čímž uvolní vaši mysl, a odbourá tak veškerou bolest a tíhu. Kromě toho jde o skvělý způsob, jak si během dne zlepšit náladu, zlepšit spánek, a dokonce omladit tělo. Led byste však měli nechat působit alespoň několik minut, aby byl účinek co nejefektivnější.

Fotografie: Pixabay

Čínská tradiční medicína je již dlouhá tisíciletí skvělou alternativou léčby lidského těla, která nabízí širokou škálu metod, a to zpravidla bez jakýchkoliv kontradikcí. Pokud vás tedy bolí hlava, rozhodně se nemusíte obávat, že byste si tímto způsobem nějak ublížili. Skvěle vám také dokáže pomoci masáž ušních lalůčků, na něž můžete přitisknout kolík po dobu 5 minut. Rozhodně to však stojí za vyzkoušení.

Zdroj: Healthline