Potraviny, kterým je potřeba se vyhnout, pokud trpíte úzkostí

Těžká úzkost může být velice oslabující. Právě z tohoto důvodu se lidem, kterým je diagnostikována, předepisují léky, které jim pomohou zvládat normální každodenní život. Bohužel, mnoho z těchto léků na úzkost může být návykových. U někoho se po ukončení léčby mohou objevit i abstinenční příznaky.

Pokud trpíte úzkostí a chcete se s ní vypořádat bez léků, můžete zkusit některé z přirozených způsobů, jak účinně zvládnout váš problém duševního zdraví. Jedním z nich je pečlivé zvážení toho, co jíte. V tomto článku narazíte na některá jídla, kterým byste se měli vyhnout.

Lepek

Víte, že většina serotoninu v mozku, který je jedním z vašich mnoha „šťastných“ hormonů, se vyrábí ve střevech? Právě z tohoto důvodu je udržování optimálního zdraví střev nutností. Studie ukázaly, že lepek je něco, co může vyvolat doslova zmatek ve střevech, zejména pokud trpíte nesnášenlivostí lepku nebo celiakií. Lepek najdete v mnoha potravinářských produktech, jako je pšenice, ječmen, žito. Pokud na něj alergii nemáte, vyplatí se alespoň jej zredukovat.

Mléčné výrobky

Odborníci na výživu potvrzují, že mléčné výrobky jsou fenomenálními zdroji bílkovin, vápníku a vitamínů B. Bohužel jsou také prozánětlivé – mohou způsobit zánět uvnitř vás. Zánět může být obzvláště nepříjemný pro vaše střeva. Stejně jako to, co bylo zmíněno výše, je důležité, aby každý trpící úzkostí dbal na zdraví střev a vyhýbal se potravinám, které mohou spouštět zánět.

Cukr

Není tajemstvím, že cokoli, co je nadité cukrem, je špatné. Sladkosti jsou pro člověka s úzkostí dvakrát tak špatné. Podle odborníků na duševní zdraví, když hladina cukru v krevním řečišti prudce stoupne, nastanou také významné změny nálad, což může vyvolat úzkost. Studie navíc ukázaly, že strava s vysokým obsahem cukru může blokovat schopnost těla vypořádat se se stresem.

Káva a alkohol

Kofein není to, co by měl člověk s úzkostí přijímat a stejně tak alkohol, který může mít fatální důsledky. To platí zejména v případě nadměrné konzumace.

Fotografie: Pixabay