Hromadění hlenu v těle znamená riziko vzniku vážných onemocnění. Očistěte svůj organismus od nežádoucího hlenu

Fotografie: Freepik

Hlen se v těle vytváří bez přestávky a jedná se o přirozený odpad. Díky hlenu se buňky zbavují různých škodlivých látek a také drobných částeček prachu. Hlen je obvykle viskózní a průhledný.

Pokud dojde k tomu, že buňky začnou vylučovat nadměrné množství hlenu, který navíc mění svou konzistenci i barvu, je třeba tělu pomoct se hlenu zbavit, protože obsahuje velké množství škodlivých patogenů.

Jak ale poznat, že nastala nadprodukce hlenu? K jejímu vzniku přispívají chronické záněty, oslabený imunitní systém, konzumace alkoholu, nezdravá a těžká strava a kouření.

Pokud tělu něco vadí, má přirozenou tendenci se původce potíží zbavit. To platí také o hlenu. Všimněte si, že řada malých dětí mívá časté příznaky nachlazení, ačkoliv nebyly v přítomnosti nemocného ani v nevhodném prostředí. To je dáno právě tím, že organismus dítěte má tendenci zbavovat se přebytečného hlenu přes nosohltan, čímž se čistí od škodlivých látek.

Pokud se u dospělého člověk objeví příznaky jako kašel, rýma, bolesti v krku a zvýšená teplota nebo horečka, považují se za příznaky onemocnění a nasadí se léky, které mimo jiné způsobí zastavení vylučování hlenu.

Výše uvedené příznaky však znamenají, že pracuje imunitní systém, který dává signál k očištění těla. Pokud jsou však ihned nasazeny léky a příznaky odezní, zůstává v těle stále velké množství hlenu a v něm obsažených patogenů, které mohou následně způsobit i chronická onemocnění.

Pro zdraví prospěšné je pravidelně provádět detoxikaci těla a pomáhat mu s odstraňováním hlenu v nosohltanu, žaludku a střevech.

Jak odstranit přebytečný hlen v nosohltanu

Přebytečný hlen se v této oblasti projevuje zejména kašlem po probuzení, příznaky rýmy a také škrábáním v krku. Někdy se přidává i dušnost a pálení žáhy. Problémem hromadění hlenu je skutečnost, že může vyvolat například astma, různé alergie a také záněty.

V rámci detoxikace se doporučuje

  • zvýšit denní příjem tekutin, zejména neperlivé vody
  • obohatit stravu o přirozené zdroje vitamínů C a E
  • omezit konzumaci silné kávy
  • přestat kouřit nebo kouření alespoň výrazně omezit
  • jíst lehká a dobře stravitelná jídla.

K čištění dýchacích cest a hrdla pomáhá šťáva z aloe vera, ke které můžete pro zlepšení chuti přidat trochu medu. K očistě pomůže také směs medu a listů měsíčku, kterou byste měli užívat po každém jídle, dokud příznaky nevymizí.

Jak odstranit přebytečný hlen v žaludku

Žaludek je jedním z orgánů, kde se přebytečný hlen rovněž hromadí a měl by být odstraňován. Doporučené jsou léčivé čaje, například z černého rybízu, máty peprné, heřmánku, eukalyptu nebo lipových květů, které lze samozřejmě i kombinovat.

K čištění těla od přebytečného hlenu pomůže také například křen. Postačí, když nastrouháte 150 g křenu a smícháte jej se šťávou z 5 citronů. Pokud budete užívat lžičku této směsi denně před usnutím, příznaky brzy vymizí.

Rovněž zázvor má pozitivní čisticí účinky. Zázvor nastrouhejte nebo jemně nasekejte. Asi lžičku takto připraveného zázvoru přelijte vařící vodou a směs nechejte vychladnout. Potom k ní přidejte šťávu z 1 citronu a lžíci medu. Pokud jde o dávkování a dobu užití, ideální je konzumovat několik doušků vždy před jídlem.

Jak odstranit přebytečný hlen ve střevech

Pokud jde o příznaky hromadění hlenu ve střevech, patří k nim například chronická zácpa, výkyvy hmotnosti, diabetes a také alergické reakce. Možná byste v takové situaci intuitivně sáhli po klystýru jako formě očisty, ale ten není vhodný, protože při něm dochází k odstranění zdravé a potřebné mikroflóry.

Podle odborníků je výborným pomocníkem při čištění střev lněná mouka, která má i antibakteriální účinky. Při konzumaci je dobré mouku kombinovat s vhodnými mléčnými produkty, například kefírem. Díky tomu bude střevní systém očištěn šetrně, bez toho, aby byla poškozena nebo odstraněna mikroflóra.

Lněnou mouku můžete nahradit i moukou pohankovou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]