Jedna lžička medu denně udrží tělo v top kondici. Má bezkonkurenční vliv na tyto zdravotní problémy

Fotografie: Ruffiana / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Med je úžasné přírodní léčivo, které nabízí řadu zdravotních přínosů. Pokud ho budete konzumovat každý den, budete se cítit mnohem lépe a posílíte svou imunitu.

Většina lidí používá med, aniž by si uvědomovala, o jak účinné přírodní léčivo se ve skutečnosti jedná. Jeho pravidelné užívání je spojováno s řadou zdravotních přínosů, včetně podpory srdečního svalu, snadnějšího hubnutí a také zlepšení paměti. Důležité však je vybírat si správný druh, nikoliv plný chemických sloučenin. Poté již stačí 1 polévková lžíce denně a budete se moci těšit z přívětivých změn, říká doktorka Kim Chin.

Silnější srdce a zdravý žaludek

Med obsahuje dlouhou řadu antioxidantů, které pomáhají předcházet zúžení tepen a následnému srdečnímu selhání, bolestem hlavy nebo ztrátě paměti. Jeho pravidelná konzumace navíc výrazně snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční infarkt. Stejně tak se může toto přírodní léčivo pochlubit silnými antiseptickými vlastnostmi, díky nimž pomáhá léčit zažívací problémy, ničí bakterie v žaludku a ošetřuje drobná poranění uvnitř sliznic.

Hubnutí a nižší hladina cholesterolu

Pokud začnete používat med namísto cukru, můžete tím skvěle podpořit svůj metabolismus, a přispět tak ke snadnějšímu ubývání hmotnosti. Jedná se totiž o zdravější alternativu plnou účinných složek, které tělu pomáhají spalovat kalorie a dodávat mu energii. A jelikož se také jedná o skvělý zdroj vitamínů, minerálů a dalších užitečných živin, může jeho pravidelná konzumace snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Čistší pleť

Sladký med dokáže díky svým antioxidačním vlastnostem odstranit z vašeho těla veškeré toxiny a další nebezpečné nečistoty, které by mohly vést k řadě problémů, včetně vzniku akné nebo podráždění. Kromě toho také bojuje proti bakteriím, díky čemuž následně zlepšuje stav vaší pokožky – můžete ho použít i zevně, například smíchaný s olivovým olejem, což vám pomůže vyhladit póry a udržet hladkou pleť.

Hubnutí a vařená vejce jsou dobrými přáteli. Jako zdroj kvalitních bílkovin jsou vhodnou potravinou

akné na pleti
Fotografie: Freepik

Zlepšuje paměť

Med má vysoký obsah vápníku, který může zlepšit vaši paměť, snížit stres a obnovit antioxidační obranný systém buněk. Je také bohatý na glukózu, jež je mimořádně prospěšná pro neurony – to znamená, že má schopnost uklidňovat nervy a léčit nadměrnou únavu. A jelikož se rychle vstřebává do krevního oběhu, nabízí také rychlou úlevu od různých psychických poruch.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]