Dvojitá brada uhne z cesty za ztraceným sebevědomým. Nahromaděnou tkáň odstraní cvičení

Fotografie: Depositphotos

Dvojitá brada je běžný jev, ke kterému dochází, když se pod bradou vytvoří vrstva tuku. Často souvisí s přibýváním na váze, ale může být způsobena geneticky nebo volnější kůží v důsledku stárnutí.

Dvojitá brada může být pro mnoho lidí zdrojem frustrace a nízkého sebevědomí. Jedná se o nashromážděnou tkáň pod bradou, která může výrazně ovlivnit vzhled obličeje. Nicméně není třeba zoufat, neboť existuje celá řada efektivních metod, jež vám mohou pomoci zbavit se tohoto problému, říká doktor Micky Lal. Představujeme vám několik osvědčených cvičení, které vám pomohou získat zpět sebejistotu ohledně svého vzhledu. Připravte se na cestu ke zdravějšímu a sebevědomějšímu já.

Které cviky se zaměřují na dvojitou bradu?

I když neexistují vědecké důkazy, že cviky na bradu fungují natolik, abyste se dvojité brady zbavili, existují neoficiální důkazy. Zde je šest cviků, které mohou pomoci posílit a zpevnit svaly a kůži v oblasti dvojité brady. Pokud není uvedeno jinak, opakujte každý cvik několikrát denně. Před vyzkoušením nového cviku se vždy poraďte se svým lékařem.

Rovný čelistní výpon

Začněte tím, že si sednete nebo se postavíte vzpřímeně. Ujistěte se, že páteř je rovná a ramena jsou uvolněná. Zakloňte hlavu a podívejte se směrem ke stropu. Zatlačte spodní čelist dopředu, abyste pocítili protažení pod bradou. Vydržte počítat do deseti. Uvolněte čelist a vraťte hlavu do neutrální polohy. Opakujte 10krát.

Cvičení s míčkem

Pro tento druh cvičení budete potřebovat pevný míček, například tenisový, který je lehký a snadno manipulovatelný. Posaďte se na židli a ujistěte se, že záda jsou rovně a nohy na zemi. Poté položte míček pod bradu a pevně ji stiskněte dolů proti míčku. Přitom se snažte udržet zbytek obličeje co nejvíce uvolněný. Přidejte postupně tlak a podržte tuto pozici po dobu 5–10 sekund. Poté uvolněte tlak a chvíli si odpočiňte. Opakujte 10–15krát a postupně zvyšujte dobu stisku míčku.

Zvedání brady vzhůru

S hlavou zakloněnou dozadu se podívejte do stropu. Sevřete rty, jako byste strop líbali, abyste protáhli oblast pod bradou. Přestaňte špulit rty a vraťte hlavu do normální polohy. Proveďte tři série po 8–10 opakováních.

cvičení brada
Fotografie: Freepik

Protažení jazyka

Sedněte nebo stůjte vzpřímeně s rovnou páteří a uvolněnými rameny. Otevřete ústa co nejširším obloukem a vystrčte jazyk co nejdál dopředu. Snažte se dosáhnout špičkou jazyka k bradě nebo co nejdále, jak je to pohodlné. Při protahování jazyka se zaměřte na uvolnění svalů krku a tváře. Držte tuto pozici po dobu 10–15 sekund. Poté pomalu a kontrolovaně vraťte jazyk zpět do ústní dutiny. Opakujte protažení jazyka 5–10krát.

Protažení krku

Seďte vzpřímeně s rovnou páteří a uvolněnými rameny. Pomalu nakloňte hlavu směrem dopředu, jako byste chtěli bradu přiblížit k hrudníku. Držte tuto pozici po dobu 15–30 sekund a soustřeďte se na plynulé a hluboké dýchání. Poté se vraťte do výchozí polohy s rovnou hlavou. Pokračujte stejným způsobem, tentokrát nakloňte hlavu směrem doprava a poté doleva, abyste protáhli svaly na boční straně krku. Opakujte protažení 3–5krát na každou stranu.

Čelistní protahování

Sedněte si vzpřímeně nebo stůjte a uvolněte ramena. Poté mírně nakloňte hlavu dozadu, abyste natáhli svaly spodní čelisti. Ucítíte, jak se táhnou svaly na krku a bradě. Podržte tuto pozici po dobu 5–10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 5–10krát.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]