Lámou se vám nehty? Pak se zaměřte na jídelníček…

O tom, že krása souvisí se stravou, není pochyb. A rozhodně nejde pouze o štíhlou linii. Potraviny ovlivňují celou škálu prvků v oblasti krásy. Stav pokožky, vlasů, ale i nehtů. Na každý neduh existují potraviny, které tělu dodají přesně to, co mu chybí.

V důsledku toho se pak nehty lámou, padají vlasy, dochází k citlivosti pokožky apod. Chcete-li mít pevnější nehty, pak si přečtěte v našem článku, které potraviny vám s tím pomohou. Pestrou a vyváženou stravou rozhodně nic nepokazíte a rovněž nemůžete říci – zbytečná investice. Jako je tomu u mnohých kosmetických produktů.

Droždí

Droždí je plné vitamínu B, který prospívá vlasům, pokožce a nehtům. Lze jej koupit v prodejně čerstvé, ale i sušené a použít jako dochucovadlo pomazánek či polévek.

Ořechy a semínka

Ořechy a semínka jsou koktejlem zdraví prospěšných látek. Zejména pak mandle obsahují cenné oleje, které prospívají kráse. Přidávat je můžete do buchet, dezertů, polévek, pomazánek nebo si jen tak pochutnat. Ovšem pokud chcete skutečně využít veškerých bonusů, namočte je na noc do vody. Nastartujete tím klíčící proces, jež uvolní vzácné enzymy.

Brokolice

Tato zelenina je plná vitamínů a minerálů. Nejdůležitější je však železo, které pozitivně ovlivňuje kvalitu nehtů. Vedle brokolice je vhodné konzumovat i listovou zeleninu, rovněž jde o bohatý zdroj železa.

Vitamín D

Vitamín D se nachází v rybách a vejcích. Jeho nedostatek se podepíše neblahým způsobem na lidském těle v podobě nemocí – oslabená imunita, bolest zad a kloubů, únava, poruchy srdečního rytmu apod. Dalším znakem, že vám v těle chybí je lámavost nehtů.

Na závěr

Mimo stravy bohaté na vitamíny a minerály je důležité promazávat nehtové lůžko výživným krémem nebo rostlinným olejem. Výtečný je olivový, avokádový, kokosový. Víte, proč právě v zimním období mají ženy ruce vláčnější než kdy jindy? Je to proto, že často zadělávají na těsto, kde je obsažen tuk, tudíž dochází k výživě pokožky. Pokud nepatříte k hospodyňkám, které často pečou, namažte si ruce olejem, nasaďte na ně rukavice nebo ponožky a nechte olej/krém vsáknout.

Obrázek: pixabay.com