Zapomeňte na krémy z drogerie. Doma vyrobený přírodní krém dodá vaší pleti krásný a zdravý vzhled

Fotografie: Freepik

Možná už jste vyzkoušeli kdejaké kosmetické produkty, ale vaše pleť je stále zvadlá, zašedlá, unavená a se spoustou nedokonalostí. Přírodní krém může být cesta k nápravě. Napadlo vás někdy, že je to právě všechna ta chemie, která jí nakonec škodí nejvíc? Co takhle zkusit vyměnit přípravky z drogerii za přírodní produkt, který pleti vrátí přirozené zdraví a krásu?

Tento krém na bázi bílého jogurtu a mandlí rychle odstraní odumřelé buňky pokožky, zlepšuje stav pleti a činí pokožku zářivější a zdravější. Odborníci považují přírodní krém za jeden z nejlepších způsobů, jak dodat pleti přirozenou vlhkost, kterou tolik potřebuje.

Síla přírody

Tajemství spočívá ve složení těchto přírodních surovin. Obsahují totiž kyselina mléčnou, která pomáhá předcházet akné, aniž by narušovala přirozenou produkci kožního mazu. Mandle jsou zase bohaté na esenciální mastné kyseliny, vitamin E a antioxidační látky, které dokážou pleť chránit před negativními vlivy vnějšího prostředí. Přírodní oleje prospívají nejen suché pleti, obnovují její zdraví a zabraňují vzniku ekzému nebo lupénky.

Fotografie: Pixabay

Vyrobíte si jej sami doma

Na výrobu tohoto krému budete potřebovat:

  • 1,5 šálku přírodního jogurtu
  • 4 mandle
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • Lžíci medu

Mandle rozemelte na jemný prášek v kuchyňském robotu nebo v mlýnku na kávu. Pokud nemáte možnost mandle umlít, můžete použít i již připravenou mandlovou mouku. Prášek dejte do misky a smíchejte s požadovaným množstvím přírodního jogurtu, citronové šťávy a medu. Všechny přísady důkladně promíchejte, dokud nevznikne dokonale hladký krém.

Fotografie: Pixabay

Krém používejte jako masku před spaním. To znamená, že jej vždy naneste na čistou a suchou pleť krátce před tím, než půjdete do postele. Nechte působit dvacet minut a poté smyjte. Pleť na noc ošetřete vhodným hydratačním přípravkem. Již po týdnu používání uvidíte první výsledky. Pleť bude vyhlazená, pevná a viditelně vyživená.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]