Zpevnění paží a nohou nikdy nebylo snazší. Tyto domácí cviky jsou určeny zejména pro starší ročníky

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte slabé ruce a nohy, vyzkoušejte tyto snadné cviky na jejich zpevnění. Změny budete na sobě moci zaznamenat již během pár týdnů. 

Slabost rukou a nohou se může negativně odrazit ve vašem každodenním životě. Pokud trápí podobný problém i vás, můžete se zaměřit na vhodný cvičební plán, který vám pomůže udržet končetiny ve formě. Stačí se zaměřit na jejich pravidelné provádění a velmi brzy si budete moci dle lékaře Gregoryho Minnise všimnout pozitivních změn.

Zvedání končetin a angličáky

Jedním z nejúčinnějších cviků, které mají velmi pozitivní vliv sílu končetin, je především zvedání končetin. Provedete jej tak, že si lehnete na své břicho s rukama nataženýma před sebou a poté ruce i nohy vyzdvihnete co nejvíce do vzduchu. Pozor však, aby vás přitom nebolela záda, neboť by to mohlo mít velmi negativní vliv na vaši páteř.

Velmi dobře se pak osvědčily také angličáky, které prospívají celkové stabilitě těla a zpevňují i jeho jádro. Toto cvičení provedete tak, že si nejprve dřepnete (s rovnými zády), poté dáte rychle ruce před sebe a nohy dozadu, jako byste se chtěli dostat do pozice prkna, a odtud přeskočíte zpět do dřepu, ze kterého stačí již vyskočit nahoru do vzduchu.

Do boje s celulitidou je třeba vyrazit s účinnými spojenci. Pomůže i ovoce a masáže

Shyby a cvičení s činkami

Pokud se cítíte silní a máte již s cvičením nějaké zkušenosti, velmi dobře vám pomohou zpevnit nohy a ruce i shyby. Ty je však dle serveru Healthline třeba provádět správným způsobem, aby zabíralo celé tělo. Velmi pozitivní vliv pak mají zejména na biceps a hamstringy, které zpevňují a podporují nervy v jejich okolí.

Činky a boty
Fotografie: Pixabay

Velmi dobře vám pak pomohou i samotné činky, a to už od jednoho kilogramu. Začít je můžete používat například tak, abyste si vypracovali biceps, ovšem pomoci vám mohou i při posílení tricepsu. Stejně tak s nimi můžete dělat dřepy a výpady, které zpevňují nohy a stejně tak i páteř. Na Zdravém Stravování jsme také psali o cvičeních pro získání plochého břicha.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]