Vynikající cviky na židli, které zformují tělo. Tak jednoduchý způsob hubnutí tu ještě nebyl

Fotografie: Depositphotos

Nedostatek fyzické aktivity je pro naše zdraví velmi škodlivý. Jednak způsobuje problémy s krevním oběhem, zvyšuje riziko srdečních chorob, ale také podporuje přibývání na váze, zejména na břiše.

Pokud pracujete v kanceláři, jistě vás potěší, že se můžete dostat do formy cvičením vsedě. Podle statistik má většina lidí pouze čtyři hodiny volného času denně. Takže i činnosti, které dělají ve volném čase, zahrnují sezení. Dlouhodobé sezení způsobuje řadu zdravotních problémů, jako jsou bolesti zad, poruchy páteře, a dokonce i hemoroidy, proto je dobré dělat krátké přestávky a občas si protáhnout tělo. Pokud patříte k lidem, kteří pracují u stolu nebo prostě nemají čas na cvičení, těchto pět cviků na židli udělá zázraky s celým vaším tělem, říká fyzioterapeut Gregory Minnis.

5 cviků, u kterých můžete sedět

Cviky jsou snadné a nevyžadují nic víc než židli, na které sedíte. Důležité je být důsledný a provádět tato cvičení pravidelně. Pokud však chcete účinně spalovat břišní tuk, musíte ovšem také dodržovat zdravou a vyváženou stravu. Jedná se o opravdu jednoduché věci. Když uvidíte, jak skvěle se po nich cítíte, nevynecháte jediný den cvičení a získáte tělo, které jste si vždycky přáli.

Zvedání kolen

Mějte na paměti, že toto cvičení je trochu pokročilejší. Posaďte se na židli tak, abyste se dotýkali koleny, a ruce položte na područky. Ujistěte se, že máte rovná záda, zvedněte obě kolena najednou směrem k hrudníku a poté spusťte chodidla k podlaze, aniž byste se jí dotkli. Toto cvičení byste měli opakovat 10 až 20krát.

Šikmý přítah

Stále sedíte na židli a ruce si položíte na područky. Pak se nakloňte na jednu stranu židle a částečně zvedněte hýždě ze židle. S rovnými zády proveďte zvedání kolen, jak je vysvětleno výše. Udělejte 10 opakování, pak vyměňte strany a proveďte totéž.

Tahy kolen

Tento cvik se zaměřuje nejen na spodní břišní svaly, ale také na jádro těla. Posaďte se na okraj židle, nohy položte na zem a záda narovnejte. Natáhněte paže do stran ve výši ramen, pak zvedněte pravé koleno k hrudníku a levý loket přitáhněte ke koleni. Proveďte 20 až 30 opakování, střídejte kolena.

Dotyk podlahy

Toto cvičení je zaměřeno na tuk v oblasti boků a beder. Měli byste sedět na židli s nohama na podlaze a s rukama v bok ve výšce ramen. Poté se předkloňte a levou rukou se dotkněte prstů pravé nohy. Pohybujte se nahoru, pak zase dolů, abyste se pravou rukou dotkli prstů levé nohy a tak dále. Proveďte 20 až 30 opakování tohoto cviku.

Vytažení

Tímto cvikem posílíte střed těla, ramena, záda a paže. Posaďte se na židli s rukama na opěrkách. Opřete se o opěrky rukou, abyste se zvedli ze židle, a pak stahováním břišních svalů zvedněte kolena k hrudníku. V této poloze vydržte několik sekund a následně se co nejpomaleji vraťte do výchozí polohy. Opakujte 20 až 30krát.

ženské břicho
Fotografie: Freepik

Chcete-li zvýšit účinnost těchto cviků a rychleji dosáhnout plochého břicha, nezapomeňte je kombinovat se zdravou, vyváženou stravou bohatou na zeleninu a ovoce a dobrou hydratací, a to v množství jeden a půl litru denně. Především se vyhýbejte svačinám mezi jídly a snažte se chodit 20 minut denně.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]