Hrubé chyby při hubnutí, kterých se zbytečně dopouští většina lidí

Fotografie: Freepik

Tuk na břiše, který podkopává vaše sebevědomí, není příjemný ani zrovna přitažlivý. Možná byste jej ale vůbec mít nemuseli, škodíte si totiž jedním z těchto zlozvyků. Zbavte se jich ještě dnes.

Příliš mnoho cukru ve stravě

Cukr se nachází v mnoha potravinách, které jíte každý den. Od snídaňových cereálií po kávové nápoje, proteinové tyčinky a energetické nápoje – vaše strava dennodenně obsahuje veliké množství cukru, aniž si to možná uvědomujete. Všechny tyto kalorie z cukru se rychle hromadí a vedou k přírůstku hmotnosti. Zvykněte si číst obsah balených potravin a dávejte pozor na množství cukru v jídle, které jíte. Často stačí jen přestat sladit kávu nebo čaj a vyhnout se pití slazených nápojů a rozdíl uvidíte hned.

Fotografie: Freepik

Dezerty každý den

Dříve byly dezerty určeny pouze pro zvláštní příležitosti. Dnes si je však bez okolků dopřáváme každý den. Dezert nám zbytečně přidává kalorickou zátěž, kterou při běžném dni jednoduše nemáme šanci využít. Dávejte si dezert opět jen při zvláštních příležitostech. Přidejte do své každodenní stravy více čerstvého ovoce a nebudou vás tolik trápit chutě na sladké.

Denní konzumace alkoholu

Sklenka vína k večeři se může snadno stát nezdravým zvykem. Všechny kalorie v alkoholu jsou v podstatě nevyužitelné a většina z nich se tedy uloží přímo do vašeho břicha. Je téměř nemožné zhubnout, pokud si pravidelně dopřáváte alkohol.

Fotografie: Freepik

Špatně zvolené svačiny

Většina svačinek bývá plných cukru nebo soli. Vyhněte se těmto hotovým variantám a raději si svačinu připravte doma a ze zdravých surovin. Pokud máte mezi jídly hlad, jezte malé množství bílkovin a vlákniny, například vejce natvrdo s okurkou nebo tuňák se celerem.

Nedostatek cvičení

To asi nikoho nepřekvapí, že? Pokud vedete sedavý životní styl, hromadí se ve vašem těle tukové zásoby, to je jasné. Efektivní, pravidelné a zábavné cvičení je předpokladem trvalého úbytku přebytečného tuku.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]