7denní výzva pro úspěšné hubnutí: Zbavte se přebytečných kil rychle a bez zbytečného hladovění

Fotografie: Depositphotos

Problém se svou hmotností má vysoké procento lidí. Většinou bojují s nadváhou nebo obezitou. Na vině je především nadměrná konzumace cukru a celkové přejídání.

Spotřeba cukru se celosvětově zvýšila, není proto divu, že se velké procento lidí potýká s přebytečnými kilogramy. Cukr se přidává i do takových potravin, kde bychom ho vůbec nečekali. Přitom na něm vzniká závislost v podobě uvolnění dopaminu při jeho konzumaci. Navíc tolerance k cukru se postupně zvětšuje, takže člověk má na cukr stále větší chuť, říká lékařka Jillian Kubala.

Podle čeho poznáte, že jíte hodně cukru

Při konzumaci cukru vám bude tělo dávat najevo, že ho jíte opravdu moc. Většinou budete mít stále hlad. Konzumace potravin s cukrem snižuje produkci hormonu zvaného leptin, který má na starost pocit najezení. Pravděpodobně přiberete na hmotnosti a můžete trpět výkyvy nálady. Na bradě vám vyraší červené pupínky a černé tečky, protože cukr podpoří tvorbu mazu. Budete mít možná i problémy se soustředěním.

Co se stane, když cukr jíst přestanete

Jestliže se rozhodnete ze svého jídelníčku cukr vymazat, jen tím svému tělu prospějete. A ihned se začnou dít zajímavé věci. Vaše pleť získá jasnější vzhled a zpomalí se proces jejího stárnutí. Imunitní systém bude silnější a budete mít více energie. Je zřejmé, že se skoncováním s cukrem se dostaví i hubnutí a sníží se riziko metabolického syndromu. Vaše nálada bude lepší a celkově se budete cítit příjemněji.

Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte 7denní zdravé stravování

Kromě vynechání cukru, které přispěje k hubnutí, si můžete vyzkoušet sedmidenní výzvu, v rámci níž se budete zdravě stravovat. Znamená to především:

  • pravidelné doplňování tekutin vodou,
  • každé jídlo by mělo být z 50 procent rostlinného původu,
  • zapomeňte na fast food, tedy žádné hranolky, dorty, burgery,
  • žádný přidaný cukr v potravinách (je třeba poctivě číst nutriční štítky),
  • žádný alkohol.

Když sedm dní vydržíte stravovat se se tímto způsobem, váš organismus bude mnohem zdravější. Nejedná se o dietu, ale jen o výzvu, která vás může psychicky připravit na proces hubnutí. Vyzkoušíte si alespoň, jak to budete zvládat.

Zdroj: Healthline