Díky tomuto snadnému domácímu cvičení získáte ploché břicho i v pokročilém věku

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se tuku a získat ploché břicho není žádná legrace. Někdy se můžete snažit sebevíc, ale výsledky žádné. Budete-li však dodržovat některá pravidla, nakonec budete úspěšní.

Pokud jste se rozhodli zhubnout nebo vám shození přebytečných kil doporučil lékař, vždy je důležité si svou cestu k vysněné postavě neidealizovat a mít tu správnou perspektivu. Nenechte si vnuknout nic z reklam o zázračných produktech, ani se nenechte zlákat rychlým hubnutím v podobě diet, které slibují mínus 10 kg za týden. Chcete-li získat dlouhodobé výsledky, vede k nim pouze zdravá cesta, která vyžaduje trpělivost a pevnou vůli, zvláště chcete-li shodit břišní tuk, radí trenér Daniel Bubnis.

Sledujte příjem kalorií

Snažte se omezit příjem kalorií, ale ne příliš. Snižte denní množství o 500-750 kalorií, to vám pomůže zhubnout asi 0,5 kila až 1 kg za týden. Pokud si však nastavíte příliš velký kalorický deficit, může to být kontraproduktivní, zdraví škodlivé a zanedlouho by se dostavil známý jo-jo efekt, kdy všechny shozené kilogramy přiberete zpět, možná v dvojnásobném množství.

Zařaďte do stravy více vlákniny

Především rozpustné vlákniny, která dokáže vstřebat velké množství vody a zpomaluje průchod potravy trávicím traktem. To znamená, že zůstanete déle sytí a nebudete mít takové chutě na nezdravé svačinky, jak uvádí Lorraine Johnson. Zvýšená konzumace rozpustné vlákniny je spojována s menším množstvím viscerálního tuku, jenž obaluje vnitřní orgány.

Velké břicho a malé kalhoty

Díky těmto snadným domácím cvikům nejen pro starší ročníky zhubnete bez větší námahy

Provádějte správná cvičení

Jedním z důvodů, proč někdy odbourávání tuku není úspěšné, je především to, že svalové buňky nedokážou využít tuk uložený v tukových buňkách. Tuková hmota se musí rozložit, než se dostane do krevního oběhu. Tento tuk může pocházet z jakékoli části těla, nejen z té, kterou fyzicky trénujete, jak píše server Healthline. To znamená, že můžete do nekonečna dělat sedy lehy, ale kýžený výsledek se stejně nedostaví.

cvičení, posilování
Fotografie: Freepik

Cvičte celé tělo. Pravidelný trénink celého těla zrychlí váš metabolismus a spálí kalorie a tuky. Velkou roli hraje také intenzita. Cvičení se střední nebo vysokou námahou dokáže snížit množství tuku na břiše rychleji ve srovnání s tréninkem s nízkou intenzitou. Navíc se musíte hýbat pravidelně, chcete-li dosáhnout výrazných výsledků.

Někdy stačí jen chůze

Pokud však nejste fanoušky namáhavých cvičení, posilovacích strojů nebo skupinových cvičení, bohatě vám postačí chůze, pro člověka nejpřirozenější pohyb ze všech. Nestačí však pouze dojít do práce a domů nebo na nákup. K běžné chůzi přidejte také pravidelné delší a svižné procházky, jak doporučuje Alissa Palladino. Chůze vám pomůže spálit kalorie navíc a vytvořit svalovou hmotu bez větší námahy.

Zůstanete fit a zdraví. Navíc pobyt v přírodě, procházka lesem jsou dobré nejen pro fyzické zdraví, ale i to psychické, které je stejně důležité. Chůze je skvělou formou pohybu, je zdarma, téměř bez rizika a přístupná všem lidem, kteří netrpí pohybovým omezením. Více o chůzi a jejích výhodách jsme psali na ZdravémStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]